- Reklam -

Misafirlerimizi ağırladığımız, güzel yemeklerin yenip hoş sohbetlerin yapıldığı soframızda biraz şıklık istemez miyiz? Zarif detaylarla hazırlanmış bir yemek masası hem misafirlerinizi hem de ailenizi mutlu edecektir.

Masa örtülerine alternatif ya da masa örtülerini tamamlayıcı dekor olarak kullanılan runner masa örtüsü modelleri uzunca ve ensiz tekstil ürünleridir. Eskiden adını bile duymadığımız bu ürünler son zamanlarda oldukça popüler olmaya başlamış ve sofralardaki yerini almıştır. Keçe, dantel, deri, kadife, keten gibi farklı kumaşlarda alternatif seçenekler sunan runnerlardan dekorasyonunuza uygun olanı seçerek masanızdaki şıklığı bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Çok paralar harcamadan hatta kendinizin de rahatlıkla yapabileceği runnerlar ile özgün yemek masası stilleri oluşturabilirsiniz. O halde sizler için derlediğim 2018 özel runner masa örtüsü modellerine haydi hep beraber bakalım!

Keten Kumaş Üzerinde İşlemeli Runner | Ev Tekstil Ürünlerinde Runner
Keten Kumaş Üzerinde İşlemeli Runner | Ev Tekstil Ürünlerinde Runner

Birbirinden Farklı Dokulara Sahip Runnerlar

Keçe, dantel, deri, kadife, keten gibi farklı dokularda alternatif seçenekler sunan runnerları, dizaynınıza ve zevkinize uygun olanı seçerek masa dekorunuzu tamamlayabilirsiniz.

Keçe Runner: Son zamanlarda giysilerde ve aksesuarlarda keçe kullanımının yaygınlaşması ile birlikte runnerlar da bu akımdan nasibini aldı. Keçe runnerlar; dekorasyonda otantik bir görünüm sağlaması ve kolay renklendirilebilmesi sayesinde runner masa örtüsü modelleri arasında yerini aldı. Eğer evinizde küçük, farklı dokular olsun istiyorsanız keçe runnerları değerlendirebilirsiniz.

Kırmızı Keçe Runner | Ev Tekstil Ürünlerinde Runner
Kırmızı Keçe Runner | Ev Tekstil Ürünlerinde Runner

Dantel Runner: Dantelin modası geçmiş gibi görünse de bazı detaylarda kullanılması hala oldukça popüler. Masa örtünüzün üzerinde ince ince işlenmiş şık bir dantel ne kadar da zarif görünür öyle değil mi? Siz de zarif bir görünüm istiyorsanız dantelleri tercih edebilirsiniz.

Dantel Runner | Ev Tekstil Ürünlerinde Runner
Dantel Runner | Ev Tekstil Ürünlerinde Runner

Deri Runner: Derinin mobilyalarda hâkim olmasıyla birlikte runnerlarda da deri kumaşlar baş görmeye başladı. Üstelik silinebilir zahmetsiz bu kumaşlar sizleri yıkama gibi bir zahmetten de kurtarmış olacak. Dekorasyonunuza uygun modellerde deri runnerları deneyebilirsiniz.

Deri Runner | Ev Tekstil Ürünlerinde Runner
Deri Runner | Ev Tekstil Ürünlerinde Runner

Kadife Runner: Kadifenin o muhteşem dokusu ve şıklığı masanızı da sarsın istiyorsanız kadife runner masa örtüsü modellerine bir göz atın derim. Son birkaç yıldır moda olan ve hem şık hem de zarif bir görünüm sunan kadife bu yıl masalarınızı da süslesin.

Kadife Runner | Ev Tekstil Ürünlerinde Runner
Kadife Runner | Ev Tekstil Ürünlerinde Runner

Keten Runner: Pürüzsüz ve tüysüz bir yapıda olması sebebiyle çabuk kir tutmayan keten kumaşlar, ev tekstil ürünlerinde tercih edilen kumaş türlerindendir. Bohem bir görünüm sunmasının yanı sıra zahmetsiz de olan bu kumaş türü runnerlarda da harika bir görünüm sunmaktadır.

Keten Runner | Ev Tekstil Ürünlerinde Runner
Keten Runner | Ev Tekstil Ürünlerinde Runner

Kendin Yap Runner Masa Örtüsü Modelleri

Runner masa örtüleri ensiz ve uzunca olan tekstil ürünleridir. Standart bir masa örtüsünün üzerine dekoratif amaçlı kullanılabileceği gibi örtüsüz bir masanın üzerinde de kullanıma uygundur. English Home, Madam Coco gibi ev aksesuarları ve tekstil ürünleri satan yerlerden alabileceğiniz gibi eğer uğraşmayı seviyorsanız evde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Birkaç örnekle evde runner masa örtüsü yapımı:

Haydi hanımlar! Sandıklara kaldırdığınız el emeği göz nuru dantellerinizi çıkarmanın tam da vakti. Biraz dikiş biliyorsanız şayet bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Uç uca ekleyeceğiniz danteller ile harika bir runner yapmaya ne dersiniz?  Dantellerinizin sandıkta sararmasını beklemek yerine şık bir yemek masası için runner yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken irili ufaklı ya da aynı ebatlarda dantelleri birbiri ucuna eklemek.

Eski tülleriniz varsa ya da tüllerinizden artan kumaşlarınız varsa şık bir runner masa örtüsüne dönüştürebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ise düzgünce kesmek ve kenarlarını dikmek olacak.

Kendin Yap - Dantel Runner | Ev Tekstil Ürünlerinde Runner
Kendin Yap – Dantel Runner | Ev Tekstil Ürünlerinde Runner

Yalnızca tül ya da dantel değil, keçe kumaşları kullanarak da runner yapmak mümkün. Kolay renklendirilebilmesi ve kolayca şekil alması sayesinde rahatlıkla şık runnerlar yapabilirsiniz. Üstelik üç boyutlu😊

Kendin Yap - Keçe Runner | Ev Tekstil Ürünlerinde Runner
Kendin Yap – Keçe Runner | Ev Tekstil Ürünlerinde Runner

Runner Masa Örtüsü Fiyatları

Birçok mağazada kolaylıkla ulaşabileceğiniz runner masa örtüsü modellerinin fiyatlarına sizler için yazımda yer vermek istedim. English Home’ da kalitesine göre 20 TL ile 32 TL arasında, IKEA’ da 20 TL, Koçtaş’ta 27.99 fiyatları arasındadır. Ama ben uğraşamam alışveriş merkezlerine gitmekle şöyle yakınlarda bir yerde yok mudur diyorsanız tam da bugün a101 ‘e sadece 4.99 a örme runner geldi hanımlar. Kaçırmayın derim 🙂

Ponpon Detaylı Runner | Ev Tekstil Ürünlerinde Runner
Ponpon Detaylı Runner | Ev Tekstil Ürünlerinde Runner
- Reklam -

1 Yorum

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here