- Reklam -

Malum yeni bir yıllı kapatıp  artık 2019 yılına giriyoruz . Yeni  yıl için genel bir inanışlardan bir tanesi  ise diğer bir yılla  nazaran daha farklı ve güzel olunması temenni edilir. Hal böyle  olunca ise dekorasyon ve tasarımlarda ki trendlerde  artık değişmektedir.  Bu yazımızda sizlere 2019 yılında  olması muhtemel olan tasarım ve dekorasyon trendlerini derledik. Sizde  dekorasyonunuz da öncü ve yenilikçi modayı yakalayan bir tasarım ve dekorasyon elde etmek istiyor iseniz. Bu yazımızdan ilham alabilirsiniz. Yeni bir yıl trendinin nasıl olacağı öngörüsü oluşturmak için öncelikle  bu yılın yani 2018 nasıl  bir  moda trendi olduğunu iyi bilmek önemlidir. Çünkü buradaki temel kemik değişiklikler 2019 yılında da  geçerli olacaktır bu yüzden bunlara dikkat edilme hususu önemlidir. Dilerseniz yazımızı devamını okuyarak  2019 dekorasyon  ve tasarım trendlerini  öğrenebilirsiniz…

Koyu Tonlar ve Pembe Tonları

bin yıllık pembe tasarım trendleri

2018 yılında büyük bir hit olan bu renk tonu çok dikkat ve ilgi çekicidir. Pembe tonları  koyu tonların birleştirilmesi artık yavaş yavaş yaygın hale gelmektedir. Yukarıda ki  görsele bakarak ise pembe ve gri tonların uyumu oldukça  sıcak bir atmosfer yaratmaya yeterli olduğunu kanıtlıyor.

 

Siyah ve Beyaz Dekorlar

siyah ve beyaz tasarım trendleri

Gerçekten zamansız bir tasarım trendi olan siyah ve beyaz mobilyalar, 2019’da evinizin dekoruna dahil edilebilecek trendler listesinde yer alması  oldukça mantıklı olacaktır. Siyah ve beyazın görsel kontrastı, evinizin mekanında bir denge ve cesaret duygusu sağlayacaktır .

Geometrik Desenlerin Yaygınlaşması

geometrik desen tasarım trendleri

Çiçek desenlerine ve metal tonlu dekoruna benzer şekilde geometrik desenlerin dahil edilmesi yeni bir trend değildir. Uzun dönemlerce kullanılsa da bu eskimeyeceği anlamına gelmez. Yine de yeni yıl için geometrik desenlerin nostajik ve vintage bir varlık haline gelmesi bekleniyor. Renkler büyük boy desenlerle ile daha da koyulaşması beklenmektedir. Bu, herhangi bir odada cesur bir ifade vermenize yardımcı olacak bir eğilimdir. Evinizin dekoruna içine bu desen eklemek dekorasyona oldukça katkı sağlayacaktır.

DOĞAL ELEMENTLER

tasarım trendlerini doğal unsurlar

Teknolojinin takıntılı dekorundan uzak dururken gördüğümüz 2018 tasarım trendine hükmederken, 2019, taş, bakır, beton ve granit gibi taze, doğal malzemelere doğru ilerliyor . Bu unsurlar, evinizdeki dünyayı yansıtırken, herhangi bir alana organik ve sakin bir ortam getirmeye yardımcı olacaktır. Aynı şekilde artık dünyada  oldukça trend olmaya başlayan teknolojiden dönüş olarak tanımlayabileceğimiz. Hareket söz konusudur bunlar  gramafonların ve akılsız tuşlu telefon satışların artışından da anlayabileceğiniz gibi  2019 dekorasyon ve tasarım trendlerinde  eski tip eşyaların kullanımı artacaktır.  Bu yüzden evlerde  eski  tip nostajik eşyalar kullanımına yer verilmelidir.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here