- Reklam -

Kadınların evde en çok vakit geçirdiği alanların başında gelen mutfaklarda, kullanışlı bir ortam yaratmak oldukça önemli. Minimal detaylar, işlevsel ürünler ve son moda mutfak dolapları ile mutfakta kendinize iyi bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Mutfak dekorasyonunda değişiklik yapmak isteyenler için 21 şık ve modern örneği bu yazımızda sizler için derledik…

mutfak-dekorasyon-ornekleri

Ahşap ve doğal bir görünüm yaratmak için siz de bu tarz ahşap tezgahları tercih edebilirsiniz. Son yıllarda mutfak dekorasyonunda öne çıkan ahşap tezgah ve raflar, hem doğal hem de trend bir dekorasyon yaratıyor. Mutfağınızda geçirdiğiniz zamanı daha kaliteli hale getirecek bu tezgahlar, doğal ürün olduklarından uzun yıllar kullanılabiliyor.

mutfak-dekorasyon-ornekleri-2

Özellikle büyük mutfaklarda,akşamları yemek masası olarak da kullanılabilen orta tezgahlar oldukça moda. Böylece yemek yaparken hem kendinize fazladan kullanım alanı yaratmış, hem de akşam yemeklerini mutfakta yiyerek daha rahat etmiş olacaksınız.

mutfak-dekorasyon-ornekleri-3

Çift taraflı tezgahlar, mutfakta fazladan kullanım alanı yaratmak için ideal. Ayrıca tezgahın üzerinde daha fazla eşya kullanmak için de mutfağınızda karşılıklı tezgahları kullanabilirsiniz.

mutfak-dekorasyon-ornekleri-4

Küçük bir mutfağınız varsa, onu maksimum şekilde verimli kullanacak detaylara yer vermelisiniz. Duvar tarafında ince uzun bir masa ve altına koyabileceğiniz tabureler, hem mutfakta fazla yer kaplamayacak hem de mutfakta bir şeyler yemek istediğinizde size fazladan alan yaratacak.

mutfak-dekorasyon-ornekleri-5

Beyaz mutfak dolaplarında country tarzı tasarımlar son yıllarda oldukça moda. Hem büyük hem de küçük mutfaklarda kullanabileceğiniz beyaz mutfak dolapları, mekanı hem daha ferah hem de daha modern gösteriyor. Beyaz mutfak dolaplarınızı tamamlamak için siyah ankastre ürünler ve siyah aspiratör tercih edebilirsiniz. Böylece mutfakta siyah beyaz uyumunu yansıtabilirsiniz.

mutfak-dekorasyon-ornekleri-6

Açık mutfaklardan hoşlanıyorsanız, sizin için gayet uygun bir seçim. Beyaz renkli tercih ederek, her renk ile uyumlu bir mutfak dekorasyonu yaratabilirsiniz.

mutfak-dekorasyon-ornekleri-7

Mutfakta doğal, trend ve ferah bir dekorasyon yaratmak isterseniz, kahverengi ve bej tonlarını bir arada kullanabilirsiniz. Şık ve lüks mutfaklarda zemin tasarımı da oldukça önemli. Klasik bir mutfak fayansı yerine bu tarz daha gösterişli modeller tercih edebilirsiniz. Şık ve modern mutfak dekorasyonu için şu 14 örneğimize de göz atabilirsiniz…

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here