- Reklam -

Uykuda geçirdiğimiz alanların hem konforlu hem de şık olmasını hemen hemen hepimiz istemez miyiz? Yatak odaları günün yorgunluğunu attığımız yeni bir sabaha arınmış ve enerji dolu olarak başladığımız özel alanlarımızdır. Bu özel alanlarımızın huzur verici, rahatlatıcı aynı zamanda şık ve modern olması uyku düzeni ve hayat tempomuzu etkiyecektir. Yatak şeklinden dekorasyonda kullandığımız objelere, duvar renklerinden nevresim takımlarınıza kadar aslında her bir nesne bir şeyler çağrıştırır. Eğer dekorasyonunuzu modern yatak odası dizaynına göre şekillendirmek istiyorsanız sizler için derlediğim yazımda aydınlatıcı bir fikir bulabilirsiniz. Öyleyse 3 adımda modern yatak odası dizaynı fikirleri için buraya.

Modern Yatak Odası Dizaynı | Dekorasyonda Yatak Odası Fikirleri
Modern Yatak Odası Dizaynı | Dekorasyonda Yatak Odası Fikirleri

Standartların Dışına Çıkın: Farklı Formlarda Yataklar

Modern yatak odası dizaynında alışılagelmiş ürünlerin dışına çıkabilirsiniz. Şöyle ki; yatak seçimi yaparken keskin çizgileri olan standart yatakları tercih etmek yerine oval formlardaki yatakları tercih edebilirsiniz. Bu görünüm odanızın havasını bir anda değiştirecektir. Fakat dezavantajlarını söylemeden geçmek de olmaz. Eğer odanızda oval formlarda bir yatak kullanmak istiyorsanız bilmelisiniz ki yatağınıza özel karyola yaptırmanız gerekmektedir. Bununla birlikte hala oval formlardaki yataklar için nevresim takımı bulmak oldukça zor olmaktadır. Nevresim takımınızı da özel olarak diktirmeniz gerekmektedir. Ya da gittigidiyor, n11 gibi sitelerden sipariş verebilirsiniz. Her şeyi göze alıyorum yeter ki oval formlarda bir yatağım olsun diyorsanız yuvarlak yatak gerçekten odanızda tek başına bile harika bir görünüm oluşturacaktır.

Oval Formlu Yatak | Modern Yatak Odası Dizayn Fikirleri
Oval Formlu Yatak | Modern Yatak Odası Dizayn Fikirleri

Sadelikten Yana Modern Yatak Odası Dizaynı

Modern yatak odası dizaynı, genellikle sadelikten yana; yeşil, beyaz, turkuaz mavinin hakim olduğu aydınlık alanlardır. Aynı zamanda bu renklerin insan psikolojisi üzerinde rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi vardır. Objelerinizi, mobilyalarınızı daha açık tonlarda kullanarak odanızı kasvetli ve boğucu bir havadan arındırabilirsiniz. Böylelikle yeni güne daha zinde ve enerji dolu olarak uyanabilirsiniz.

Yatak Odasında Açık Renk Kullanımı | Modern Yatak Odası Dizayn Fikirleri
Yatak Odasında Açık Renk Kullanımı | Modern Yatak Odası Dizayn Fikirleri

Az Eşya Çok Huzur: Minimalist Olun

Son zamanlarda oldukça popüler olan minimalizm akımı giyim ve müzikte olduğu kadar dekorasyonda da kullanılmaktadır. Dekorasyonda minimalizm akımının, karmaşadan hoşlanmayan, büyük objelere karşı olan, az eşyadan yana olan bir felsefesi vardır. Dekorasyonda tamamen sadeliği ve bütünlüğü benimsediği için modern yatak odası dizaynı için minimalist akımdan faydalanabilirsiniz. Eşyalarınız daha az yer kaplayan ürünlerden oluşsun. Gereksiz büyüklükteki obje ve nesneleri odanızdan uzaklaştırın. Daha küçük halılar tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte açık tonlardaki renkleri kullanmaya özen göstermelisiniz. İşte sizin için minimalist çizgilerle oluşturulmuş modern yatak odası dizaynı örneği:

Minimalist Yatak Odası Dekorasyonu | Modern Yatak Odası Dizaynı
Minimalist Yatak Odası Dekorasyonu | Modern Yatak Odası Dizaynı

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here