- Reklam -

Çocuklarımız en değerli varlıklarımız ve onları mutlu etmek, rahat ve huzurlu bir ortamda yaşamalarına imkân tanımak en önemli görevlerimiz arasındadır. Çocuklarımıza rahat ve eğlenceli bir alan sunabilmek için çocuk odası dizaynında onların da fikirlerini alarak ortak kararlar ile en uygun seçim yapılması sağlanmalıdır.

Çocuk odası düzenleme fikirlerinde akıllı çözümlerle oluşturulmuş örneklere yer vermeye çalıştım. Alandan tasarruf edebileceğiniz, iki kardeşin bir odayı nasıl ayrı ayrı kullanabileceği, içerisinde oyun alanları bulunan çocuk odasının nasıl dizayn edilmesi gerektiği ile ilgili birtakım önerilerde bulundum. Sizler için derlediğim 5 fotoğrafla çocuk odası düzenleme fikirlerine haydi hep beraber bakalım:

Çocuk Odası Düzenleme Fikirleri | Dekorasyonda Çocuk Odası
Çocuk Odası Düzenleme Fikirleri | Dekorasyonda Çocuk Odası

 

Eğlenceli Yataklar ile Çocuk Odası Düzenleme Fikirleri

Çocuk odası dizaynında standart yatakların dışında çocuklarınız için alternatif oluşturabilecek eğlenceli yatakları da tercih edebilirsiniz. Kaydıraklı çocuk odası yatakları ile çocuğunuzun odasını küçük bir parka dönüştürebilirsiniz. Ya da tahta ev görünümünde yataklar ile ona kendine ait bir alan oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte çizgi film kahramanlarının bulunduğu eğlenceli yatak başlıkları ile oda dekorasyonuna keyifli bir hava katabilirsiniz.

Ahşap Ev Görünümlü Yatak | Dekorasyonda Çocuk Odası
Ahşap Ev Görünümlü Yatak | Dekorasyonda Çocuk Odası

Hem Komidin Hem Ranza

Çocuk odası düzenleme fikirlerinde alandan tasarruf etmek istiyorsanız çekmeceli ranzaları tercih edebilirsiniz. Bilhassa çocuklarınızın oyuncaklarına, defter ve kalemlerine, kitaplarına yer bulmakta zorlanıyorsanız ve günden güne bu malzemeler artarak devam ediyorsa komidinli ranzalar tam olarak aradığınız şey. Derli toplu bir çocuk odası dizaynı için ranzaların çekmeceli olanlarını tercih edebilirsiniz.

Çekmeceli Ranza | Dekorasyonda Çocuk Odası
Çekmeceli Ranza | Dekorasyonda Çocuk Odası

Bir Arada Ama Ayrı

Günümüzde evler giderek küçülmekte ve oda sayıları azalmaktadır. 2 çocuğunuz var ve maalesef ki onlara ayrı ayrı odada kalma imkanı sunamıyorsanız buna alternatif bir çözüm olarak odaya sürgülü kapı yaptırabilirsiniz. Böylelikle çocuklar hem bir arada hem de istedikleri zaman kendi alanlarında yaşama imkanı bulabilirler.

Paravanla Ayrı Bir Alan Oluşturma | Dekorasyonda Çocuk Odası
Paravanla Ayrı Bir Alan Oluşturma | Dekorasyonda Çocuk Odası

Küçük Alanlar İçin Çocuk Odası Düzenleme Fikirleri

Çocuk odası için ayırdığınız bölüm küçük ama siz bu küçüklüğe rağmen ferah bir alan oluşturmak istiyorsanız alternatiflere bir göz atın derim. Günümüzde hem çalışma masası, hem yatak hem de çekmece olarak kullanabileceğiniz fonksiyonel mobilyalar gittikçe artmaktadır. Çocuğunuza ferah ve geniş bir alan bırakmak istiyorsanız bu tür mobilyaları değerlendirebilirsiniz 🙂

Fonksiyone Yatak | Dekorasyonda Çocuk Odası
Fonksiyone Yatak | Dekorasyonda Çocuk Odası

Oyun Alanları Oluşturun

Çocuğunuza odalarında bir oyun alanı oluşturabilirsiniz. Puf minderlerin olduğu, rahatça oynayabildiği, kendini mutlu hissedebildiği alanlar kesinlikle çocuğunuzun hoşuna gidecektir.

Oyun Alanı | Dekorasyonda Çocuk Odası
Oyun Alanı | Dekorasyonda Çocuk Odası
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here