Retro Dekorasyon Nasıl Yapılır?

- Reklam -

Sosyal Medya ya da İnterneten mekan örneklerine bakarak ilham alın. Bunun nedeni konsollar, ve masa dekorları ve asma sandalyeler gibi klasik eşyaların modern mekanlara çekicilik ve karakter kazandırmasıdır. Aslında, farklı dönemlerden dekoratif stillerin bir karışımını birleştirmek, profesyonel tasarımcılar için ticaretin hilelerinden biridir.

Fakat bu, retro tarzıyla bir alanı bir araya getirmek için bir yığın para harcaması gerektiği anlamına gelmez. Eskiciden ve antikacılarda ya da yerel bir bit pazarından birkaç nostajik  buluntu ile dekorasyon yapmak, bütçenizden ödünç vermeden bir odaya şık bir mekan verecektir. Fikir edinmenize yardımcı olmak için, en sevdiğimiz retro dekorasyon fikirleri.

Eski Ev Ofis Mobilyaları

 

Nostajik mobilyalar küçük alanlar için idealdir, çünkü ufak bir mekanda sıcak bir hava katmasını sağlar , Resimde de göründüğü gibi eski bir  kitaplık ve  masa lambası ile mekanın bütünü ile tarzı değişmiş durumda Bunun gibi sizde birkaç dekor ürünleri ve ya eski mobilya ile  tasarımınızı değiştirebilirsiniz.

Siyah ve Beyaz Yer Karosu

 

 

1970’lerde sıkışıp kalmış bir mutfak dekorasyonu;Sonuç, kalıcı bir tarzla dolu parlak, beyaz bir alan. Nostajik ve Retro lokantalarını andıran kareli, siyah ve beyaz zemin, mutfağa bir tutam retro lezzet katıyor.

1960’lardan Kalan Koltuk Tasarımı

 

 

1960’lardan kalma görünümü bulunana ve sizleri  eskiye götürme hedefleyen bir koltuk ve ya kanepe bile ortamdaki  dekor eşyalarından  oldukça çarpıcı durmaktadır. Oturma odası dekorasyonu gün geçtikçe modernlikten  retro tarza dönmeye başlamaktadır.  Bu  yüzden evlerinizde ve oturma odası dekorasyonun da retroluk her zaman sizi  bir adım öteye götürür…

Modern aletleri ile Retro mutfak

 

 

Retro özelliklerle dolu mutfaklar için büyük bir hassas noktadır. Eski görünüme sahip olan fırın ve ocak ile modern niteliklere sahip bir ocaklı fırın heme dekorasyon hem de mutfak dekorasyonu oldukça büyük bir konu olmasa da retro bir tasarım oluşturmak için temel prensipler  eski görünümlü dekor eşyalar ve  eski tip mutfak dolaplarıdır. Sizde artık retro görünümlü mutfak dekorasyonu ile mutfağınızın tasarımını  baştan sona dekore edebilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here