- Reklam -

Ömrünü tüketen, kullanılamaz hale gelen, eşya ya da malzemeleri atmadan önce son bir kez daha düşünmek gerekir. Çünkü atılacak her eski eşyaları değerlendirmek mümkündür. Yaratıcılığınızı kullanarak istediğiniz her eski eşyaları, farklı tasarımlara geri dönüştürebilirsiniz. Kendin yap köşemizde bugün, sizler için araştırdığımız, araba lastiği ile yapılabilecek dekoratif eşya fikirlerini paylaşacağız.

Arabanız varsa mutlaka eski lastikleriniz bulunuyordur, yoksa da üzülmeyin, hurdacılardan ya da oto lastikcilerden eski lastikleri çok uygun bir fiyata alabilirsiniz. Daha sonrada yaratıcılığınızı kullanarak farklı tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Araba Lastiklerini her alanda kullanabilirsiniz.

Lastikten Bahçe Oturma Takımı

“ Nasıl yani ? “dediğinizi duyar gibiyiz. Evet, araba lastiği ile oturma takımı yapmak mümkün. Araba lastikleri ve birkaç yardımcı malzeme ile oturma takımınızı oluşturabilirsiniz. Üst üste koyacağınız lastiklerin ortasını, ister ipler ile file yaparak, isterseniz minder ile doldurarak sandalye yapabilir, tahta yardımı ile kasnağını oluşturabilirsiniz.

Araba lastiklerinden oturma takımı yapabilirsiniz.

Bahçenizde Dekoratif Kuyu Yaratın

Eski zamanlarda sıkça kullanılan, şimdilerde ise dekoratif amaçlı kullanılan kuyulara ulaşmak çokta zor değil. Araba lastiği ile bahçenizde adeta bir kuyu varmış gibi göstererek nostaljik bir hava yaratabilirsiniz. Çeşitli aksesuarlar ile kuyu görünümünü zenginleştirebilirsiniz.

Dekoratif kuyu görüntüsü yaratmak için araba lastiklerini kullanın.

Banyoda Lavabosu

“ Banyoda araba lastiğinin ne işi var “ demeyin, farklı tasarımları seviyorsanız bu fikir tam size göre. Araba lastiği ile banyo lavabonuzu yapabilirsiniz. Lastikleri üst üste koyarak isterseniz de tek kullanarak ve lastiklerin iç boşluğu boyutunda evye alarak oldukça farklı bir banyo lavabosuna sahip olabilirsiniz.

Farklı tasarımlar için araba lastiklerini kullanabilirsiniz.

Orta Sehpa

Araba lastiğinden yapılabileceklerde en çok kullanılan tasarımlardan biri de orta sehpalardır. Yapımı da oldukça kolaydır. Araba lastiklerini sprey boyalar ile istediğiniz renge boyayın. Daha sonra, üzerine lastiklerin boyutundan daha büyük olan bir cam kestirin ve bu camı lastiklerin üzerine koyun. Lastiklerin boş olan ortasına dekoratif taş, çiçek, renkli kumaşlar vb. dekoratif aksesuarlar koyabilirsiniz. Bu tasarladığınız sehpaları dilediğiniz her ortamda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Her ortama uyum sağlayabilen orta sehpalar oluşturun.

Kum Havuzu

Çocuklarınızı kum havuzunda oyun oynamaları için, park park gezip, kum havuzu aramanıza gerek kalmayacak. Araba lastikleri sayesinde kendi kum havuzunuzu kendiniz yapabilirsiniz. Lastiklerin içini kumla doldurarak havuzunuzu oluşturabilirsiniz. Çeşitli oyuncaklar ve küçük bir şemsiye ile kum havuzunuzu zenginleştirebilirsiniz.

Çocuklarınız için eğlenceli oyun parkurları yapın.

Dekoratif Aynalar

Araba lastiklerini ayna çerçevesi olarak da kullanabilirsiniz. Büyük tasarımlardan hoşlanıyorsanız araba lastiğini, daha küçük ve zarif tasarımlar seviyorsanız bisiklet lastiğini kullanabilirsiniz. Lastik boyutunda kestireceğiniz aynayı lastiğin içine geçirerek dekoratif aynanızı oluşturabilirsiniz.

Farklı tasarımlı aynlar oluşturabilirsiniz.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here