- Reklam -

Elektriğin bulunmasından sonra gaz lambaları yerini ampullere bıraktı. Ampullerde zamanla dekoratifleştirilerek avizeler ile birlikte kullanılmaya başlandı. Aydınlatma denilince akıllara lambalar, avizeler, ampuller gelse de aslında tüm bu ürünlerin arkasında asıl işlevi yapan ürün elektrik anahtarı. Anahtarlar, elektrik ile ampullerin buluşmasını sağlayan bir araçtır. Önceleri, tek bir düğme olarak kullanılsa da günümüzde çoklu düğmeli tasarımlar kullanılmaktadır. Gelin bu anahtarları nasıl dekoratifleştiririz onlara bakalım.

Dekorunuza uygun anahtarları tercih edin.

Elektrik anahtarı genellikle kapı kenarlarında ve duvarların üzerine yerleştirilir. Bunun nedeni kolay ulaşılabilir olması ve karanlık bir odaya girmeden önce aydınlatmanın açılabilmesi içindir. Küçük bir detay olarak dursa da aslında dümdüz duvarlarda çok fazla göze batar. Bu nedenle anahtar seçimi yaparken ev dekorunuza uygun olan ürün tercih edilmelidir.

Her Dekora Uygun

Ürün çeşitliliği oldukça fazla olan elektrik anahtarı, her dekora uygun olan tasarımlar bulunabilir. Renk çeşitliliği, yapıldığı malzeme gibi etkenler, seçimlerinizi kolaylaştırabilir. Örneğin; evinizde ahşap dekor ağır basıyorsa, sizler de ahşap prizleri tercih ederek dekorunuza uyumluluk sağlayabilirsiniz ya da metalik aksesuarlar kullanıyorsanız elektrik anahtarı seçimini metallerden tercih edebilirsiniz.

Değişik tasarımlı ürünleri tercih edebilirsiniz.

Işıklı Anahtarlar

Işıklı tasarımları ile hayatınız daha da kolaylaşacak. Bu tasarımlar karanlık ortamlarda bulunması kolay olsun, dikkat çeksin diye tasarlanmıştır. Alt tarafında ya da yanlarında küçük ışıklar ile belirginleştirilmiştir. Anahtar açık veya kapalı olması fark etmeden, sürekli küçük ışık yanarak fark edilebilirliğini arttırır.

ışıklı tasarımlar kolaylık sağlar.

Işık Yoğunluğu

Kullandığınız aydınlatma aracından süzülen ışığın yoğunluğunu değiştirmek isteyen, ortamına göre loş ortamına göre oldukça aydınlık bir ışık sevenlerdenseniz bu tasarımlar tam size göre. Yuvarlak, çevrilebilir düğmeli elektrik anahtarı ile ışığın yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz.

Yuvarlak ayarlanabilir elektrik anahtarı ile ışık yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz.

Eğlenceli Elektrik Anahtarları Yapın

Evlerde kullanılan düz beyaz klasik elektrik anahtarlarını, kendiniz eğlenceli ve dekoratif hale getirebilirsiniz. İstediğiniz renge boyayabilir ya da kenarlarına değişik figürler çizerek farklı tasarımlar elde edebilirsiniz. Özellikle çocuk odaları için kenarlarına ya da üzerine stikerlar yapıştırarak eğlenceli hale getirebilirsiniz. Değişik kumaşlar ile kaplayabilir, kenarlarına çerçeveler yapabilirsiniz.

Çeşitli kumaşlar ile farklı tasarımlar elde edebilirsiniz.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here