- Reklam -

Aydınlatma ürünleri hem evinizi aydınlatırken hem de mekanların dekorunu ön plana çıkartmada en büyük yardımcıdır. Gün ışığı sayesinde, gündüz saatlerinde çok fazla aydınlatmaya ihtiyaç duymayız. Ama akşam saatlerine yaklaşıldıkça ortamın aydınlanması için ışık ihtiyaçları artar. Aydınlatma ürünleri her geçen gün daha da çeşitleniyor. Kullanacağınız mekana, odaya veya salona uygun aydınlatmalara ulaşmak günümüz imkanları ile oldukça basit.

Aydınlatma çeşitlerini birlikte de kullanabilirsiniz.

Aydınlatma bir ihtiyaç olsa da bunu dekoratif hale getirmek sizin elinizde. Kullanacağınız mekanın dekorasyonuna uygun ürünler seçerek, mekan dekorunu ön plana çıkabilirsiniz. Tarzınıza uygun ve tasarımıyla dikkat çeken modeller ile mekanlarda çarpıcı bir etki yaratabilirsiniz. Aydınlatma ürünleri denildiğinde akıllara ampul ve avizeler gelse de aslında bir çok çeşit aydınlatma ürünleri vardır.

Sarkıtlar Diğer Adıyla Avizeler

Aydınlatmada en çok kullanılan ürün avizelerdir. Salonlarda, mutfaklarda, odalarda genellikle avize tercih edilir. Odanın ya da kullanıldığı mekanın büyüklüğüne göre tercih edilen avizeler dekorasyon için en doğru karar olacaktır. Özellikle yemek masalarının üzerine grup halinde asılan sarkıtlar en gözde aydınlatmalardandır.

Yemek masalarının aydınlatmasında uzun sarkıtlar kullanılabilir.

Lambaderler

Genellikle dekorasyon amaçlı kullanılan aydınlatma çeşitlerinden olan lambaderler, aslında işlevsellik açısından en kullanışlı aydınlatma ürünüdür. Işık yüksekliğini ayarlama özelliği ile ister loş bir ortam yaratabilirken ister ışıl ışıl, aydınlık bir ortam yaratabilir. Örneğin, televizyon izler ya da kitap okurken düşük ışık ayarlayabilir, misafirlerinizin olduğu bir ortamda yükşek ışığa ayarlayabilirsiniz. Ürün çeşitliliği ve değişik tasarımları ile her dekorasyona uygun ürün bulunabilirsiniz.

Bazen sade bir lambader evlerin dekorasyonunda bambaşka bir hava yaratır.

Abajur

Salonda sehpanın, yemek odasında konsolun ve yatak odasında şifonyerin üzerine koyacağınız  abajurlar ile dekorasyonda farklılık yaratabilirsiniz. Sadece oturduğunuz alanı aydınlatmak için en doğru seçimler arasındadır abajurlar. Mükemmel bir görsellik sağlarken aynı zamanda da yumuşak ışığı ile insanı rahatlatır. Abajurunuzun yanına bazı yardımcı aksesuarlar ekleyerek odanızın havasını baştan sona değiştirebilirsiniz.

Abarjurları çeşitli aksesuarlar ile kombinleyebilirsiniz

Aplikler

Duvara monte edilen aplik aydınlatmalar, dar alanlara derinlik katarak geniş gözükmesin sağlar. Daha çok dekorasyon amaçlı olarak kullanılırken, odalara ya da mekanlara modernlik katar. Yatak odalarında genellikle gece lambası olarak kullanılır,  koridor ya da antre gibi dar alanlarda ise daha geniş görünmesini sağlamak amacıyla kullanılır. Cam, krom, gümüş, plastik vb. her türlü malzemeden yapılmış olan aplikleri odanızın dekorasyonuna uygun olarak tercih etmelisiniz.

Yatak odası aplikleri hem dekorasyon amaçlı kullanılırken gece lambası olarak da kullanılabilir.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here