- Reklam -

Birçoğumuz  baharatların nereye koyulacağı ile ilgili pek fazla kafa yormayız. Fakat, karmaşıklık ve bir çoğu baharatın yerini ve ya yerine farklı bir baharat almamız bazen bir fiyasko ile sonuçlanabiliyor. Her gün birkaç anahtar baharat kullanıyorsanız ya da maceraperest bir aşçıysanız, bu fikirler organize olmanıza ve güzel bir görünüm gözükmesine ayrıca şık kalmasına yardımcı olur. Üstelik verdiğimiz fikirler hemen hemen yarım saat içinde  gerçekleştirebileceğiniz basit ve pratik fikirlerdir.

 Eski Kasa Ve Test Tüpleri İle Baharatlık

 

Birkaç büyük baharatla harikalar yaratabilen insanlardan biriysen bu fikirlerin hoşunuza gideceğine eminiz. Bu temin edilmesi oldukça basit olan test tüpü ve  eski ahşap  kasa ile muhteşem bir baharatlık elde edebilirsiniz.Mutfak tezgahına harika gözükmesi ile ve sizin için kullanmanız gereken baharatlara kolay erişim kazanmış olacaksınız . Sadece 10 test kaplarını boşaltın, herhangi bir zanaat mağazasından ucuz bir ahşap kutu al ve hepsini bir araya getir. İşte bu kadar…

Magnet Tarzı Baharatlık

 

Kullanmak için buzdolabınızın kenarına yapıştırabilceğiniz magnetler ile şık bir görünüm ve  kolay erişilebilir bir baharatlık  yapmış olabilirsiniz. Bu projeyi yapabilmek için birkaç küçük metal kutu satın alın (veya bebek maması veya  sakız metal kutularını tekrar kullanın), kutunun altına bir mıknatıs yapıştırın ve eğlenceli bir etiket ekleyin.

Retro Baharat Rafı

 

Eğer evinize  otantik bir görünüm kazandırmayı seviyorsanız, bu retro soda kutusu rafı tamamen size göre. Bunlardan birini ve farklı türevlerini bit pazarında  ya da tasarruf mağazalarında biraz arama ile bulabilirsiniz. Bölmeler ile halihazırda sağlam olduğundan ve tek yapmanız gereken bazı ucuz şeffaf kavanozlar almak ve istediğiniz gibi düzenlemek. Kolay tanımlama için kavanozu tabanına kara tahta boya da ekleyebilirsiniz.

Asarak Baharatlık

 

Baharatlarınızı sergilemenin en iyi yanı, genellikle dekor olarak kendi başlarına yetebilecek kadar renkli olmalarıdır. Biz sadece birkaç vida kanca, tel ve bazı net eşleşen kavanozlar alıp baharatları göstermek için bu çok basit bir fikri seçiyoruz. Eğer baharatları hızlı bir şekilde kullanmak ya da bir rafa sığamayacak kadar tuhaf bir dolap boşluğuna sahipseniz, bu baharatları saklamak ve göstermek için harika bir yoldur.

Kullanılmayan  Alana Baharatlık

 

Çoğumuz Buzdolabı arasında kullanılmayan alan var ve bu yenilikçi fikir bu dar alanlar için mükemmel. Bu dik çekmece ile, mutfağınıza uyacak şekilde kolayca kendiniz tarsarlayıp  dizayn edilebilirsiniz. Tabi eğer ekstra çekmeceyi veya dolap alanını boşaltamazsanız ya da baharat koleksiyonunuz tezgah üstü çözüm için çok büyükse iyi bir alternatiftir.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here