- Reklam -

Henüz bahçe sezonunun açılmasına daha zaman varsa da, bu fikirler gelecek yaz için bahçenizi dekore ederken işinize yarayabilir. Dinlenmek için keyifli bir çadır, akşamları aile sohbetlerinize eşlik edecek romantik mumlar, içinizi açacak renkli çiçekler, rahatına düşkün olanlar için renkli minderler ve çok daha fazlası ile bahçe için dekorasyon fikirleri bu yazımızda…

bahce-dekorasyon-fikirleri

Bahçede yemek yediğiniz masanızı ağacın altına mı konumlandırdınız? O halde hem akşamları bahçeyi aydınlatacak hem de dekoratif bir görünüm yaratacak bu mum standı renkli çiçekler ile şık ve dekoratif bir görünüme kavuşuyor.

bahce-dekorasyon-fikirleri-2

Bahçede dinlenmek istediğiniz zamanlarda kendinize bir keyif ve dinlenme köşesi yaratmaya ne dersiniz? Ağaç dalları ve renkli çarşaf ya da bez parçalarını kullanarak yapacağınız bu yarım çadırı yazın, tepenizde güneş varken de kullanabilirsiniz. Bahçenizde kuş sesleri eşliğinde, huzurlu ve sakin bir ortamda kitap okuma keyfi için siz de bu tarz dekoratif bir çadırdan yardım alabilirsiniz.

bahce-dekorasyon-fikirleri-3

Bahçe sandalyelerinizde mutlaka dekoratif minderler kullanın. Sakin ve huzurlu bir bahçeniz varsa siz de çiçek desenli kılıfları tercih edebilirsiniz. Daha canlı bir görünüm için pembe, fıstık yeşili, mavi, turuncu, nar çiçeği gibi renkleri de kullanabilirsiniz.

bahce-dekorasyon-fikirleri-4

Eski bir bisikletiniz var ve onu atmak yerine değerlendirmek mi istiyorsunuz? O halde eski bisikletinizi dekoratif bir saksıya dönüştürebileceğiniz bahçe dekorasyon fikirlerinden yardım alabilirsiniz. Sprey boya ile bisikleti dilediğiniz renge boyadıktan sonra, ön ve arka bölümündeki sepetlere vazolar koyarak bahçenizde renkli bir görünüm yaratabilirsiniz.

bahce-dekorasyon-fikirleri-5

Bahçenizde kendinize dinlendirici bir ortam yaratmaya ne dersiniz? Ferforje bir bank ve üzerinde dekoratif minderler kullanarak bahçenizin bir bölümünde şık bir oturma olanı kullanabilirsiniz.

bahce-dekorasyon-fikirleri-6

Bahçenizdeki yürüme alanında dekoratif taşlar kullanarak bahçe dekorasyonunda şık bir görünüm yaratabilirsiniz. Modern bir bahçe dekorasyon önerisi olan yürüme adım taşları arasında her bütçeye ve zevke uygun tasarımlar bulmak mümkün.

bahce-dekorasyon-fikirleri-7

Bahçe dekorasyon fikirleri arasında kendin yap projeleri ile son dönemde sıkça karşılaşıyoruz. Kullanmadığınız cam kavanozların içerisine mumlar koyup bahçenizdeki ağaçlara asarak dekoratif bir görünüm yaratabilirsiniz. Akşamları bu ağacın altında oturmak çok keyifli ve romantik olacak.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here