- Reklam -

Bahçeleri bulunan her evde bulunması gereken ve çoğu evlerde bulunan bahçe kulübesi  birçok işlerde bize yardımcı olmaktadır. Bunlar depolama ve izole çalışma odası gibi bir çok nitelikler  ile değiştirilebilir etkenlerdir. Kiler yada kulübe olarak adlandırılan küçük yapı tasarımı ve dizaynı ev ile simetrik durmaması için  iyi dizayn ve dekorasyonu iyi yapılmalıdır. Böylelikle çarpık bir görüntü sağlanmamış olacaktır. Eğer, bir bahçe kulübeniz yada kileriniz yok ise pratik bir çözüm arıyor iseniz prefabrik kulübeler ile dekorasyona uyan ve zahmetsiz kulübeler edinebilirsiniz. Bugün sizlere – bahçe kulübesi tasarımları ve dekorasyonları nasıl olmalı? – ve tasarım örneklerini anlatacağız.

Klasik Bahçe Kulübesi 

Mod döken

Her şeyden önce klasik tarzda olan ve hazır imal edilmiş bahçe kulübeler de nasıl değişik dış dekorasyon sağlanır? bu soruyu ilk cevaplamamız daha doğru olacaktır. Klasik görünüme sahip  olan kulübenizde ilk değşiklik renk farklılığı olabilir bunlar eviniz ile aynı renklerde olması  gayet uyumlu olacaktır. Bunun dışında görselde görüldüğü gibi bir pencere eklenerek de güzel bir tasarım değişikliği yapmış olabilirsiniz. Eğer daha büyük bir kulübe ve killer düşünüyor iseniz bir sonraki maddemiz tam size göre….

Kişiselleştirilebilir Bahçe Kulübeleri 

Sundurma ile döken

 

Kişisel alan oluşturmak ve evden bağımsız bir alanın bulunması gerçekten çok hoş gözükmektedir. Bahçe bulunan ufak mekanınızın dış görünüşü bir ev andırması veya evinze benzer bir tasarıma sahip olması ilgi çekici olacaktır. Bunun dışında böyle bir işe girişme gibi imkanınız yok ise…

Beyaz, modern döken
Resimde göründüğü gibi aşırı futüristik olmayan modern bir yaşam alanı oluşturmanızda gayet mümkündür. Geniş pencereleri sayesinde gün ışığından yararlanmanıza olanak sağlamaktadır. Bu taraz bir yaşam alanında çalışma alanı yada hobi alanı spor alanı gibi bir çok değişik nitelikler eklenebilir karar tamamen size bağlıdır.

Kış bahçesi Tasarımı

Çiçeklerle dolu döken

Çiçeklerle uğraşmayı seven ve bitkilerinize önem veren biri iseniz kış bahçesi sizin için büyük bir avantajdır. Çiçek yetiştirmek ve kışları bile bahçeniz de vakit geçirmek istiyorsanız gayet ideal bir seçenek olacaktır. Tasarım ve dizaynda dikkat edilmesi gereken ise  geniş pencereleri ve bitkiler için gerekli koşulların sağlanmasıdır.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here