- Reklam -

Kışın gelmesi ile birlikte artık soğuk havalar ve dondurucu soğuklar da kendini bir hayli hissettirmeye başlamaktadır. Bunun mevsim değişiklerinde etkisi olduğu bu durumlarda  en çok etkilenenler malesef hayvanlar ve bitkiler olmakta. Kış  günlerinde hele ki kar yağışı diktiğiniz ya da yeni düzenlediğiniz bahçenizi baştan aşağıya tekrar düzenlemek ya da ekmek zorunda kalırsınız. Yani ekilen ve yeni filizlenmeye başlayan bitkileri  için bir kaç santim kar kalınlığı bile yeterlidir. Bu nedenle bahçenizde ve bitkilerinize bu dondurucu havalarda kardan olumsuz etkilenmemesi adına önlemler almanızı tavsiye ederiz. Peki, nasıl bahçe kardan korunur sorusunu soruyor iseniz bu yazı tam size göre… Sizin için hazırladığımız liste ile sizlerde bahçenizi ve bitkilerinizi dondurucu havalardan ve  kardan koruyabilirsiniz. İşte  sizin için hazırladığımız listemiz.

Bahçeyi Kardan Koruma Yolları

Bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak için en iyi seçenek bitkilerinizi kapamaktır. Her şeyi kullanabilirsin. İşte bitkilerinizi örtecek bazı fikirler, böylece karla hiç temas edilmeyecek ve soğuk ile karşılaşılmayacaklardır. Bu şekilde, soğuk ve karın bitkilerinize zarar vermesi  konusunda sizleri rahatlatacak ve çözüm sunacaktır. 

  • Karton kutu: Bitkileri örtmek için bir karton kutu kullanın – hava için kenarlardaki bazı delikleri bile kesebilirsiniz. Karton bitkilerin ışık almasını önleyeceğinden, bitkilerin ihtiyaç duydukları ışığı almaları için mümkün olan en kısa sürede çıkarın.
  • Plastik süt kabı, meyve suyu şişesi veya alt kısmı kesilmiş su şişesi: Bunlar, bireysel bitkilerin üzerine oturmakta iyidir
  • Plastik saklama kutusu: Berrak bir çöp kutusu ışığı içeriye sokarken koruyacaktır. Açık değilse, kar durduktan sonra çöp kutusunu en kısa sürede çıkarın.
  • Plastik poşet: Standart poşet torbanız küçük bitkilere uyar ve çiçeklerin kırılmasını veya aşırı soğumasını önleyebilir.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here