- Reklam -

Bir apartman dairesinin balkon dekorasyonu, bir masa ve birkaç sandalye koymakla eş anlamlı olmak zorunda değildir. Biraz planlama ve öngörü ile, bu alan zaman geçirmek için yeni favori mekanınız olabilir.

Bir daire gibi bir apartman dairesinin balkonu nasıl tasarlanacağını ve kendi mekanınızda başlamanıza yardımcı olacak bazı tasarım ilhamlarını öğrenmek için okumaya devam edin. Biraz yaratıcılık ile, eşit derecede işlevsel ve estetik açıdan hoş bir his veren açık bir balkon dekorasyonu yaratabilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir

Bir apartman dairesinin balkonu tasarlanması kendi kişisel zevkinize hitap etmekten ziyade, tasarımınızı bitirip bir sonraki seviyeye getirmek için de yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Tasarımınızı bir araya getirirken aşağıdakileri maddelere dikkat etmeniz gerekmektir.

  • Oranı düşünün:  Küçük alanlarda, orantı önemlidir. Oran , iki nesne arasındaki boyuttaki ilişkiyi ifade eder. Bu durumda, mobilyalarınızın balkonunuz için uygun boyutta olduğundan emin değilseniz ve boyutlar küçük ise… Daha ince mobilya, kare biçimde mobilyalar daha uygun olacaktır.
  • Katman katman:  Katmanlar halinde dekor eşyalar, herhangi bir tasarımı bitirmek için çok önemlidir. Bir balkon alanında, çeşitli tekstilleri birleştirerek bunu yapabilirsiniz. Açık bir halı, bazı yastıklar ve hatta bir battaniyeyi eklemeyi düşünün.
  • Aydınlatmayı unutma:  Aydınlatma, herhangi bir boşluğu hissettirmek için çok önemli bir özelliktir. Herhangi bir kalıcı dış mekan aydınlatması koyarak tasarımınızı riske atmak istemediğiniz için dış mekanda tasarımınızı canlılık katmak için uzun led ışıkları kullanmak en iyisidir.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here