- Reklam -

Günümüzde  mutfaklar  artık oldukça sıradan ve mutfakların spontan  bir hal almasından dolayı artık farklı bir motif ve  bir tasarım belirmenin zamanı  geldi. Şimdi sizlere vereceğimiz arka plan dekorasyon fikirleri ile ufak değişiklikler ile sıradan mutfak  görünümünden  çıkmış olacaktır.

Bir Motif Belirleyin

Mutfak dekorasyonları da geri kalan  ve mekanın karekterini belirleyen arka plan dekorasyonun en iyi yolu ortak bir tasarım ögesi içeren bir motif ile çalışmaktır. Bu alanda, geometrik döşeme tasarımı arka planı içeren çubuklar altında tekrarlanır. Daha da iyisi, bar tabureleri bize aynı desenler ile ilgili bir çarpıcılık sağlar.

Mutfağınıza ultra geniş bir görünüm verin

Arka planı iyi dekore edilmiş bir mutfak dekorasyonu  tasarımsal olarak ilgi çeken ve  merak uyandırmayı  başaran  bir dekorasyona dönüşür bu yüzden mutfakta arka plana önem vermek oldukça önemlidir. Peki bu arka planlanlar mutfağın neresine yapılmalı? Cevap basit gözünüze çarpan ilk boşluğa  yapılamlı  fazlada karmaşık gözükmeyen arka plan dekorasyonu hayat kurtaran bir olay haline de gelebilir. Yukarıdaki görselde ki gibi geometrik şekilleri  bir arka plan olarak kullanılarak bir  ortam hazırlanmış tepeden sarkan  ışıklandırma dekorları ile son derece çarpıcı hale gelmiştir.

Gri ve siyah aksanlı beyaz

Gri ve beyaz tasarım çoğu kişi için tercih edilen mutfaktaki boya renkleridir. Bundan önce, mutfak dekorasyonları oldukça sade beyaz ve ya  gri  ile tamamlanırdı. Ancak, siyah ve beyaz  iki zıt rengi karıştırmak hem arka plan dekorasyonu hem de mutfak dekorasyonuza ekstra puan kazandıracaktır.

Mat Siyah

Bir binanın doğal ahşap estetik mutfak dolaplarına karşın bir mutfak dekorasyonun  bir o kadar sıra dışı olaması ilgi çekici ve tasarımsal olarak büyük bir farklılık katmaktadır. Açık altın kahverengi tavan ve pencere döşeme duvar ve mutfak dolapları mat Siyah tarafından dengeli bir  halde bulunması tasarımı oldukça ilgi çekici kılmıştır.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here