- Reklam -

Çalışma odaları motivasyonunun en önemli olduğu alanlardan biridir. Çalışma odası dekorasyonu da yerin atmosferini belirleyen, çalışma alanlarını güzelleştiren birimlerden biridir.

 

1- Yeşili Odanıza Ekleyin

calismaodasicicekler

Çalışma odalarını güzelleştirmenin en basit yollarından biri doğayı kullanmaktadır. Odada kullanacağınız çiçekler dekorasyonunuza güç katacaktır. Dekorasyonunuzu güçlendirmenin yanında sizin de çalışma odanızda kendinizi daha iyi hissetmenizi çiçekler ve doğa sağlayacaktır.

2- Tablolar ve Sanat Size Yaratıcılık Kazandıracak

tablolarcalismaodasi

Çalışma odanızda sanata yer vermeniz verimliliğinizi, yaratıcılığınızı arttırır. Tabloları kullanmak sanatın odada bulunmasındaki en kolay yoldur. Burada sade tablolar tercih etmeniz daha iyi sonuçlar verecektir.

3- Odak Noktası Bulun

calismaodasidekorasyonuornekleri

Bu öneri çalışma odalarındaki en önemli noktalardan biridir. Çalışma odanızda bir odak noktası bulup etrafını süsleyerek çalışma odanızı dizayn etmelisiniz. Burada odak noktasının etrafını süslerken ofisin genel yapısını sadeleştirmeyi ihmal etmemelisiniz.

4- Yeni ile Eskiyi Kombinleyebilirsiniz

eskiveyenicalismaodasidekorasyon

Çalışma odası dekorasyonu yaparken eski tarz ile modern hayatın öğelerini bir arada tutabilirsiniz. Dolaplarınız eski masanız yeni olabilir. Bu durum eğer doğru şekilde yapılırsa evinizi güzelleştirecektir.

5- Işıklandırmak Çok Önemli

isiklandirmacokonemli

Dekorasyonun en önemli noktalarından biri kesinlikle ışıklandırmadır. Çalışma odası için de aynı durum söz konusudur. Burada pencerelerin çevresini açmak, sıra dışı ampuller ile odak noktasını ışıklandırmak yapılacak en iyi işlerden biridir.

6- Renk Uyumuna Önem Verin

renklicalismaalanlari

Duvarlarınızın rengini sade yaparken ev eşyalarınızı uyumlu bir şekilde dizayn etmelisiniz. Masalarınızı renkli seçebilir, verimliliğinizi arttıcı yeşil ve mavi gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Duvarlarınız için ise sade renkler odağınızı arttıcaktır.

7- Boşluklar Yaratın

boslukludekorasyoncalismaodasi

Eğer çalışma odanızda boşluklar yaratmassanız çalışma verimliliğinize zarar verirsiniz. Boşlukları orta tarafa ayırırsanız çok daha iyi verim alabilirsiniz. Ev dekorasyonu için çalışma odası dekorasyonu için boşluklar çok çok önemlidir. Hayatımızın her alanında doğru boşlukları oluşturmalı, boşluklar ile kendimize alan yaratmalı, değerli olanları daha fazla göz önüne getirmeliyiz.

8- Doğru Zemin Seçimi

dogruzeminsecimicalismaodasi

Çalışma odanızın zeminini parke ve fayans yapabilirsiniz fakat üzerine seçtiğiniz halı çok büyük öneme sahiptir. Halıyı doğru bir şekilde seçerek tüm dekorasyon ile birleştirmelisiniz. Eğer odanız küçük ise tamamını kaplayan halılar seçerek odayı daha büyük gösterebilirsiniz. Büyük bir odanız var ise oraya küçük bir halı doğru seçim olacaktır.

9- Perde Seçimi Çok Mühim

seffafperdecalismaodasi

Perdeleri şeffaf bir şekilde seçerek küçük olan odayı büyük gösterebilirsiniz. Aynı zamanda seçtiğiniz perde ışığı güzel bir şekilde yansıttığı için ışıklandırmanıza da katkıda bulunacaktır.

10- Her Zaman Rahat Mobilyaları Seçin

calismaodasirahat

Çalışma odaları diğer odaların aksine rahatlığın en ön planda olması gereken yerlerden biridir. Rahat mobilyaları seçerek sizler de önce kendinizi düşünebilirsiniz. Rahat mobilyaları seçmek size avantaj sağlarken aynı zamanda dekorasyonunuz için sizlere yardımcı olacağını göreceksiniz.

Bu yazımızda sizlere çalışma odası dekorasyon örnekleri sunmaya ve öneriler vermeye çalıştık. Umarız sizlerin daha iyi bir çalışma yerine sahip olmanız için bu önerilerden faydalanabilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here