- Reklam -

Bir çok kişin hayali olan tavan penceresi olan çatı katında bir yatak odası istemiştir. Fakat, çatı katının bazı dezavantajları bulunmaktadır. Bunlar uyum sağlamayan mobilyalar ve dekorasyonda belirsizliktir. Çatı katına sahip bir alana sahip iseniz dekorasyon konusun da sizlere yardım edecek bir kaç fikirleri ve tasarımları derledik. İlk başta bahsetmemiz gereken husus kafanızda ki dekorasyon tipini oluşturmak daha sonra ise maliyet hesap edip uygun dekorasyon tiplerini seçmektir. Bunun için gerekli önlemler faaliyet listesi oluşturup bunlara sırası ile fiyat oluşturmaktır. Diğer dikkat etmeniz gereken ise evinizin dekorasyon tarzını ve bütünlüğünü bozmayacak bir tasarım belirlemektir. Sizlere sunacağımız tasarım örnekleri sayesinde tasarımlardan esinlenip kendi çatı katı dekorasyonunuzu oluşturabilirsiniz. İşte çatı katı dekorasyon örnekleri

Çocuk Odası

Quinn'in Tadilat Tavan Arası Yatak Odası

Bir çocuğun istediği yer olan çatı katı  harika bir çocuk odası olmaya adaydır. Çocuk odası tarımında pencere kenarına bir koltuk koyarak bir okuma alanı yada çalışma masası ile çalışma ortamı yaratabilirsiniz. Çatı eğimlerinden dolayı ölçülü ve dikkatli bir biçimde eşya ve mobilya seçimi yapılmalıdır.

Köşe ve yarıklarına

DIY tavan arasında yeni model

Arkadaşlarınız ile hoş vakit geçirebileceğiniz ekstra bir oturma odası olaması büyük bir avantajdır. Hele ki bu avantaja çatı katı gibi atmosferi iyi olan mekanlar eklendiğinde  ortamı daha çekici kılacaktır. Fotoğrafta görüldüğü dekorasyon oldukça sade ve konforlu bir görünüme sahip olmakta. Bunun sebeplerinden biri alanın dekorasyon için fazla ihtiyacı gerekmediği ve konfora öncelik verildiğinden dolayıdır.

Hobi Odası Yapabilirsiniz

Geri Kazanılmış Ahşap Tavan Duvarı

Kendinize vakit ayırmak ve hobilerinize uğraşmak her insanın istediği şeylerden biridir. Bu tarz ortamların en büyük ihtiyaçlardan bir tanesi izole bir ortama ihtiyaç duyulmaktadır. Çatı katı sizin için en ideal yerlerden bir tanesidir. Basit bir kaç dekorasyon ile kendinize vakit ayırabileceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz. Fotoğrafta görüldüğü gibi ahşap malzemelere önem vererek tasarladığınız duvar ve eşyalar gayet ufuk açıcıdır. Bu sayede kendinizi rahat bir biçimde hissedip istediğiniz konuya odaklanmanızı olanak sağlamaktadır.

Home ofis oluşturabilirsiniz.

Ecos İrlanda Tavan Dönüşüm

Evinizde bir çalışma alanım olsun diyorsanız en uygun yerlerden bir tanesidir. Home ofis genelik ile freelance çalışanlar için kullanışlı olan ortamlardan biridir. Tasarımda ise üçgen desenlere önem vererek futuristik bir ışıklandırma ile ortamı modern hale getirmiş durumdadır.

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here