- Reklam -

Kare ya da dikdörtgen mutfakların dekorasyonu için onlarca alternatif varken, dar mutfaklar için dekorasyon konusunda hem iyi hem de çok fazla örnek bulmak zor olabiliyor. Mutfaklar, kadınların evde en çok vakit geçirdiği odaların başında geliyor. Bu durumda mutfağınızın şekli ve boyutları ne olursa olsun, onu mutlaka en doğru şekilde dekore etmeli, doğru ürünler ile mutfağınızda maksimum kullanım alanı yaratabilirsiniz. Örneğin yuvarlak ya da kare bir mutfak masası yerine ince ve uzun bir masa, hem fazla yer kaplamaz, hem de uzun oluşu ile aynı anda birkaç kişiyi birden ağırlamanıza olanak sunar. Peki, dar mutfaklar nasıl dekore edilmeli?

dar-mutfaklar-nasil-dekore-edilmeli

Dar mutfaklarda çift taraflı tezgah kullanmak zor olabilir. Bu durumda tezgahı dar tutup u şeklinde bir mutfak tezgahı kullanabilirsiniz. Ortada kullanım alanı daralsa da, mutfakta daha fazla alanınız olacak. Sizin de hem dar hem de küçük bir mutfağınız varsa ve mutfakta sıkça vakit geçiriyorsanız, mutfakta maksimum kullanım alanı yaratmak için dar bir tezgah ile U şeklinde mutfakları tercih edebilirsiniz.

dar-mutfaklar-nasil-dekore-edilmeli-2

Dar bir mutfağınız varsa, mutfağı daha uzun göstermek için uzun bir mutfak halısı tercih edebilirsiniz. Mutfak dolabı için fotoğraftaki gibi beyaz bir dolap tercih edebilir, IKEA gibi dekorasyon mağazalarında lavabo için setlerden satın alabilirsiniz.

dar-mutfaklar-nasil-dekore-edilmeli-3

Dar mutfaklarda büyük bir masa yanlış seçim olacaktır. Onun yerine ince ya da fotoğraftaki gibi uzun ve yuvarlak tablalı ve yüksek bar tabureli sofra gruplarını tercih edebilirsiniz.

dar-mutfaklar-nasil-dekore-edilmeli-4

Dar mutfaklarda her köşeyi değerlendirmek gerekiyor. Tek tarafı tezgah ve karşı tarafı dolap bölümü olarak kullanacağınız dar mutfağınızda, cam kenarında köşeden başlayarak 2-3 kişinin oturabileceği ince ve uzun bir masa tercih edebilirsiniz.

dar-mutfaklar-nasil-dekore-edilmeli-5

Dar mutfağınızda çift taraflı tezgah kullanmak, oturma alanı kullanmanızı engeller. Mutfakta vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız; tek taraflı bir tezgah ve karşısında dar bir mutfak masası kullanabilirsiniz. Ayrıca karşı tarafa ince bir mutfak dolabı da konumlandırarak kendinize daha fazla kullanım alanı yaratabilirsiniz.

dar-mutfaklar-nasil-dekore-edilmeli-6

Mutfağınız masa kullanımı için uygun değilse, cam kenarına 1-2 tabure koyarak da oturma alanı yaratabilirsiniz. L şeklinde bir tezgah tipi, dar mutfak dekorasyonu için ideal bir seçimdir.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here