- Reklam -

Birçoğumuzun evinde marketten, pazardan, alışverişten ve benzeri birçok yerden elimize geçen naylon poşetler vardır. Doğada çözünmesi zor olan ve mutfağımızın bir köşesinde duran eski poşetleri değerlendirmek istemez misiniz? Size işe yaramayan ve bir köşede sıkışıp kalmış naylon poşetlerden çanta yapılabileceğini söylesem? Kendin yap fikirlerinde bu da mı yapılırmış diyebileceğiniz market poşetlerinden çanta yapımı fikri burada! Haydi durma sen de değiştir&dönüştür.

Naylon Poşetten Çanta Yapımı
Naylon Poşetten Çanta Yapımı

Market Poşetlerinden Çanta Yapımı

Market poşetlerinden çanta yapımı oldukça kolay, pratik ve bir o kadar da eğlenceli. Olur mu öyle şey dediğinizi duyar gibiyim. Evet mümkün. İhtiyacınız olan tek şey ise evinizde birikmiş olan alışveriş poşetleri. Yapım aşamasına geçecek olursak, evinizde biriktirmiş olduğunuz market poşetlerini şeritler halinde kesiyorsunuz. Kestiğiniz şeritleri birbirine bağlayarak birleştirin ve ip yumağı gibi sarın. Harika sonucu görmek için ne kadar sabırsızlandığınızı tahmin edebiliyorum.

Poşetten Çanta Yapımı - Aşamalı
Poşetten Çanta Yapımı – Aşamalı

Yumak haline getirmiş olduğunuz naylon ipinizle sıra geldi örgü örmeye. Kalın bir tığ yardımıyla basit örgü işlemini yapmaya başlayın. Bu işlem sandığınızdan çok daha kolay ve zahmetsiz olacak. Renkli bir çanta arzu ediyorsanız poşetleri renkli seçmenizde fayda var. Plajda kullanabileceğiniz, dilerseniz makyaj çantası yapabileceğiniz, pazara ya da markete giderken yanınıza alabileceğiniz eski poşetlerden çanta yapımı oldukça kolay ve pratik!

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here