- Reklam -

Sitemizin ilk konusuna, sitenin ana teması olan dekorasyon’un ne olduğunu kısaca anlatarak başlayalım.

Bilindiği üzere dünya üzerinde gördüğümüz her şey bir nizam üzerine kurulu ve maneviyatı dışında kalan soyut kavramlar haricinde herşeyin bir görüntüsü, şekli, şemali var. İşte dekorasyon bu şekillerin düzene sokulması, derlenmesi, düzenlenmesi, dekora edilmesi yani süslenmesi eyleminden başka bir şey değildir. Dekorasyon önerilerinden önce dekore edilmeye bir göz atalım.

İnsanoğlu doğası ve yaratılışı gereği hemen her şeyi bir düzen ile yapar. Bu düzen içerisinde yaşadığı ortamında düzeni anlamına gelen dekorasyonun etkisi büyüktür. Zira insanlık, çevresinin düzenine ve düzensizliğine göre ruh halini ortaya koyabilir. Çok dağınık ortam kişinin düzensiz yaşadığını, çok düzenli ortam kişinin titiz, düzenli daha sağlıklı yaşadığı anlamına gelebilir.

Dünya üzerinde dekorasyona önem veren her ülke, gelişmişliğin simgesi olarak dekore edilmiş gösterişli yapılar, binalar kullanır ve bunlar o ülkelerin simgeleri konuma gelir. Dekorasyon sadece bina içlerinde değil, bina dışlarında, şehir içinde/dışında, olduğumuz her ortamda karşımıza çıkar.  Bomboş bir odanın dekorasyonu, 4 duvara sahip boş olan bir odadır. Yani o oda da süslü eşyalar, şekiller v.s. yok diye oda dekorsuz diyemeyiz, onun dekoru boşluğu yani sadeliğidir.

İşte bu küçük örnekler çerçevesinde dekorasyon için aklımıza gelen önerileri, fikirleri dekoroneri.com adlı sitemizden sizler ile paylaşmaya çalışacağız. İnsanlar özellikle evlenirken söz, nişan ve düğün için ev süslemelerini çokça merak etmekte ve bunu netten araştırarak evini, mekanını çeşitli dekor önerilerine göre süslemeye çalışmakta. Bizlerde sitemizde bu tür nişan için, yeni evlenenlerin evlerini döşemeleri için dekorasyon fikirleri, önerileri ortaya sunacağız.

Hepimiz için hayırlı, uğurlu olsun (;

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here