- Reklam -

Teknoloji geliştikçe bir çok şey artık daha kolay yapılıp yada  tasarlanmasını sağlıyor. Teknolojinin hayatımızda katığı bir çok kolaylık bulunmakta. Bunlardan biri de dekorasyon alanında olan artırılmış gerçekçilik mobil uygulamaları ve yapay zeka destekli uygulamalardır. Bu tarz uygulamalar sizin dekorasyon sürecinizi şekilendirlmesine yardımcı olur. Bu şekilde ise daha isabetli ve tutarlı bir şekilde tasarımınızı ve dekorasyonunuzu oluşturmuş olursunuz. Mimarların ve iç dekorasyon uzmanların kullandığı pahalı ve zor bulunan ölçüm cihazları yada grafikerlerin yapılabileceği proje boyutlandırma ve taslak oluşturma gibi işlemleri yapabilen uygulamalar. Dekorasyon sürecinde en yardımcı olacak etkenlerdendir. Dekorasyon mobil uygulamaları listesi şu şekilde;

Color Capture – Duvar Rengi Değiştiren Uygulama

renk yakalama benjamin moore uygulaması

Duvarlarınızın renginden memnun değil iseniz ve bunu değiştirmek istiyorsanız. İşte renk konusunda size yardımcı olacak ve daha iyi seçimler yapmanızı sağlayacak uyglumadan bir tanesi. Bu dekorasyon mobil uygulaması sayesinde fotoğrafını çekitğiniz duvar veya odanın rengini dilediğiniz renk tonlarına boyayabilirsiniz. Bu şekilde doğru renk tonunu yakalayarak daha iyi dekorasyonlar oluşturabilirsiniz.

Duvar Rengi değiştiren uygulama için : Uygulama Linki

Measured – Ölçme Ve Alan Hesaplama

Measured app

Çok beğendiğiniz bir mobilya buldunuz fakat boyutlarından emin değil iseniz bu uygulama tam size göre. Alanın fotoğrafını çekerek ve sadece cep telefonu kamerasını kullanarak. Alanın genişliğini ve uzunluğunu rahatlık ile bulabilirsiniz. Bu sayede daha sağlıklı bir eşya seçimi yapmış olup aynı zamanda ise alanda tasarruf yaratmış olursunuz. Sadece mobilyalar için değil parke veya yer döşemeleri içinde kullanışlı olan bir uygulamadır

Uygulama Linki

Magic Plan – Evinizin Projesini Oluşturma

magic plan app screenshot

 

Artırılmış gerçeklik kullanılarak çalışan bu uygulama sayesinde evinizin dekorasyon sürecinde kuş bakışı kazanıp doğru dekorlar oluşturabilirsiniz. Kulağa hoş gelen bu fikir için tek yapmanız gereken ise cep telefonunuzun kamerasını kullanıp alanı taratmanız olacaktır. Bu sayede üç-boyutlu bir ev taslağınızı hazırlamış olacaksınızdır. Ev dekorasyonu yaparken farklı açılardan bakmak oldukça önemlidir. Bu uygulama sayesinde ise bakış açınızı genişletebilirsiniz.

Uygulama Linki 

Duvar Tasarlama – Galery Wall Desinger

Gallery Wall Designer

 

Gallery Wall Designer app

Bu uygulama sayesinde ise cep telefonunda bulunan resimler ile evinizin yada odanızın duvarlarını rahatlık ile sanal bir şekilde tasarlayabilrisiniz. Bu sayede beğendiğiniz tasarımı gerçeğe dönüştürüp  kalıcı hale getirebilirisiniz. Artırılmış gerçeklik sayesinde duvar dekorasyonuna ekleyeceğiniz değişiklere karar vermede oldukça yararlı görünmektedir.

Uygulama Linki

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here