- Reklam -

2018’ in girmesiyle beraber bu yılın dekorasyon trendleri de kendini göstermeye başladı. Son zamanlarda akım haline gelen dekorasyonda mobilya yenileme, mobilya boyama modasını sizler de evlerinizde kullanabilirsiniz. Eskiyen mobilyalarınızı yeniden hayata döndürmek, çok paralar harcamadan dekorasyonunuza yepyeni bir atmosfer kazandırmak mümkün. Üstelik sandığınızdan çok daha kolay yöntemlerle. İster evde kendiniz yapın ister bu işi yapan yerlerde yaptırın ama mobilyalarını değerlendirmeyi unutmayın. Modern kumaşlarla antik mobilyalarınızı kaplatabilir, eskiyen orta sehpalarınızı modern ve kullanışlı bir görünüme kavuşturabilir, döküntü şifonyerlerinizi boyayarak renklendirebilirsiniz. Değiştir dönüştür projeleri ile sen de dekorasyonda mobilya yenileme yöntemi ile evinde yepyeni bir hava yaratabilirsin.

Mobilya Boyama | Dekorasyonda Değiştir & Dönüştür
Mobilya Boyama | Dekorasyonda Değiştir & Dönüştür

Modern Kumaşla Antik Mobilya Yenileme

Kumaşlar dekorasyonda önemli etkiler bırakan tekstil ürünleridir. Kaplamasını değiştireceğiniz bir koltuk ile evinizde yepyeni ve harika bir değişim oluşturabilirsiniz. Seneler öncesinden kalmış antik mobilyalarınızı dilediğiniz desen ve renklerde kumaşlar ile kaplatarak evinize Retro bir görünüm kazandırabilirsiniz. Her biri farklı renklerde ama birbiriyle uyumlu modern kumaşlarla kaplanmış antik mobilyalarınız sizce de evinizde muhteşem görünmez mi? Yıllanmış ve eskimiş mobilyalarınızı atmayı düşünmeden önce değiştirmeyi ve dönüştürmeyi göz ardı etmeyin derim.

Antik Mobilya Kaplama | Dekorasyonda Değiştir & Dönüştür
Antik Mobilya Kaplama | Dekorasyonda Değiştir & Dönüştür

 

Orta Sehpadan Puf Yapımı | Dekorasyonda Değiştir & Dönüştür
Orta Sehpadan Puf Yapımı | Dekorasyonda Değiştir & Dönüştür

Orta Sehpanı Pufa Çevir

Artık kullanılmayacak durumda olan bir orta sehpanız var ise ya da sehpanızdan sıkıldıysanız onu modern ve harika görünümlü bir pufa dönüştürmeniz mümkün. Bunun için öncelikle yapmanız gereken sehpanızın ayaklarını dekorasyonunuza uygun bir renk ile boyamak. Sonrasında ise üzerini kaplamak için sehpanızın ölçüsüne göre kesilmiş sünger tabaka, elyaf ve döşemelik kumaşa ihtiyacınız var. Ve bunları sabitlemek için de antik döşeme modelinde raptiye, klasik raptiye, silikon, çekip ve falçatadan yardım almanız gerekecek. Klasik raptiyeler işlem sırasında takılıp sonrasında çıkarılacak ve antik döşeme modelinde raptiyeler takılacaktır. Antik döşeme modelinde olan raptiyeleri nerden bulabilirim diye soracak olursanız bu tür malzemeleri döşeme atölyelerinden temin edebilirsiniz. Her şey hazırsa öyleyse cesaretini topla ve sen de değiştir & dönüştür.

Şifonyerini Renklendir

Eskimiş ve döküntü içinde olan bir şifonyeriniz var ise değiştir & dönüştür projesinde boyayarak da dekorasyonda mobilya yenileme işlemi yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şeyler ise zımpara, sprey püskürtme boya ya da ahşaplar üzerinde kullanılabilir boya. Eğer mobilyanız parlak ise mat bir görünüme kavuşturana kadar yani parlaklığını alana kadar zımparalamanız gerekmektedir sonrasında ise boyama işlemine geçebilirsiniz. Öyleyse hadi durma sen de değiştir & dönüştür akımına katıl ve dekorasyonda mobilya yenileme işlemine başla:)

Şifonyer Boyama | Dekorasyonda Değiştir & Dönüştür
Şifonyer Boyama | Dekorasyonda Değiştir & Dönüştür
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here