- Reklam -

Ev dekorasyonu günümüzde artık daha çok önem verilmeye başlanmıştır. Bundan dolayı tecrübe sahibi olmayan ve  pek önem vermeden dekorasyonlar oldukça fazladır. Bundan dolayı çoğu evde çarpık dekorasyon ve bol dekorasyon hataları bulunmaktadır. Peki, Doğru dekorasyonlarda dikkat edilmesi gereken noktalar nedir? Dekorasyonda önemli noktalar nedir? gibi soru ile karşılaşmamız ve bu soruyu sorgulamanız doğru dekorasyonun ilk adımı olacaktır.  Doğru dekorasyon için püf noktaları bulmak oldukça önemlidir. Yaptığınız ufak değişiklik dekorasyonunuzu hiç umandığınız derecede çarpıt göstermeye yetecektir. Peki; Nerelere dikkat etmemiz gerektiğinde  ise size bu yazımızda sıralayacağımız  maddeler sayesinde dekorasyona dikkat ederek evinizi tasarlayabilirsiniz.

Dekorlarınıza Özen Gösterin

dokulu yastık

Kanepe, sehpa, halı ve sehpa üzerindeki  mumluk gibi ufak dekor detaylarına dikkat edin. Çünkü dekoraslarınızda herhangi bir yanlış seçim dekorasyonunuzu hiç düşünmediğiniz kadar çekiciliğini azaltacaktır.  Bu yüzden ara renk tonlarında mumluklar  yada güzel görünen dekoratif ürünler kullanmanız her zaman iyi olacaktır.

Ara Renk Eklememek

Tamamen beyaz veya tamamen bej olan odalar, kesinlikle sakin ve sade olsa da, bazen steril ve cansız hissedebilir. Tek renkli şemalar gayet iyi, ancak aksesuara biraz renk patlaması ve hatta mutfağınıza bütün bir dolap şeması ile küçük bir canlılık enjekte etmek iyi bir fikir olabilir. Görselde ki gibi  koyu renkli dolap ve etrafındaki ara renkli cisimler ile ortam gayet misafirperver görünüyor.

Kütüphane Ve Kitapların Konumu

İçinde kitap olmayan bir oda hayal etmek zor değil mi? İster salonda kahve masası, ister mutfakta yemek kitabı, ister aile odasında çocuk kitapları yeter ki odada bir  kitap sepeti olsun, kitapların her odada dekorasyona uyum sağlaması oldukça kolaydır. Önemli bir püf noktası ise sadece konumu belirmesidir. Çözüm ise evinizde göze çarpan ilk köşeyi seçmeniz sizin için kolay olacaktır.

Yerleşik kütüphaneniz yok mu? Sorun değil! Kitaplarınızı saklamanın ve görüntülemenin birçok  benzersiz yolu var. Bununla birlikte, hevesli bir okuyucu olmak zorunda hissetmenize gerek yok  , kitaplarla dolu bir kitaplık olması gerekliliğini de hissetmenize gerek yoktur. Kitaplar bir mekanda yalnızca güzel nesneler olarak kullanılabilir ve sergilemek isteyebileceğiniz diğer öğelere ilgi  çekiciliği ekleyebilir.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here