- Reklam -

Bebek odası dekorasyonu herkesin en çok keyif aldığı, heyecan ve mutlulukla dekore ettiği yerdir. Özellikle anne ve babalar için bu en özel ve en mutlu anlarından biridir. Bebek odaları evlerin, renkli ve eğlenceli dekorların hayat bulduğu bölümdür. Bebeğinizin odasını eşsiz ve modern tasarımlar ile dekore etmek isteyenlerin en çok kullandıkları ürün, duvar kağıdı. Duvar kağıtlarından nem ve ısı yalıtımı sağlayanları ile sağlığınızı korurken uzun ömürlüğü sayesinde, 10-15 yıl dayanıklılık göstermesi ile de bütçenizi koruyabilirsiniz. Bugün sizlere bebek odası duvar kağıdı fikirlerini paylaşacağız.

Çizgili duvar kağıtları ile modern bir oda oluşturun.

Bebek Odası Renkleri

Bebek odalarında soft ve açık renk kullanımı en doğru tercihtir. Bebeklerin masumiyeti ve o yumuşak dokuları temsil eden soft renkler ile şık dekorasyonlar elde edebilirisiniz. Bebek odası duvar kağıdı, genellikle bu renklerden tasarlanmaktadır. Desenli, düz hatta üzerinde farklı figür ve resimlerin olduğu duvar kağıtları bulabilir, bunlar ile bebeğinize eşsiz tasarımlı bir oda hazırlayabilirsiniz.

Desenli duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz.

Bebek ve Sağlık

Bebekler doğduklarında normalden çok daha fazla hassas bir bedene sahip olurlar. Bu nedenle bu dönemde temizliğe çok daha fazla özen gösterilmelidir. Doğdukları andan itibaren ilk iki ay, günün neredeyse tüm saatleri odalarında geçirildiği düşünülerek, oda dekorasyonu yapılırken sağlıklı ve temizliğe uygun ürünler seçilmelidir. Bebek odası duvar kağıdı alınırken de kansorejen madde içermeyen, toz tutmayan ve kolay temizlenen ürünleri tercih etmek gerekir.

Sağlıklı duvar kağıtları seçerek bebeğinizin sağlığını koruyabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Dekorasyonu

Bebek odalarında bütün duvarları, duvar kağıdı ile kaplayabilirken sadece bir duvarı da duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Düz renk bir bebek odasında sadece tek bir duvarı duvar kağıdı ile kaplayacaksanız, desenli duvar kağıdı tercih ederseniz çok daha şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Resimli duvar kağıtları ile bebek odasını hareketlendirin.

Bebek odası Duvar Kağıdı Çeşitleri

Bebek odası duvar kağıdı çeşitliliği, belki de diğer alanların duvar kağıdı çeşitliliğinden çok daha fazla olabilir. Desenler, bordürler, stikerlar gibi bir çok detayları içerisinde barındırır. Bu nedenle de karar vermek oldukça zor olur, çünkü hepsi çok güzeldir. Karar vermede en hızlı ve en doğru olacak nokta odanın her tarafında çok fazla karışıklık yani çok fazla detaylara yer vermemek. Örneğin; bir duvara gökyüzü, bulutlar ve güneş detaylarını barından duvar kağıdı kullandıysanız diğer duvara desenli ya da resimli duvar kağıdı kullanmamalısınız. Düz duvar kağıdı ile gökyüzü bulunan duvar, daha dikkat çekici olacaktır.

Tek bir duvara uygulayacağınız duvar kağıdı ile dikkatleri duvarlara çekin.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here