- Reklam -

Yaz ayları ile birlikte sahillere akın etmeye başladık. Bazen denize girip serinlemek bazen deniz kenarında oturup bir şeyler içmek bazen denizin verdiği huzur ile dinlemek isteriz. Kış aylarında da bunlara özlem duyarız. Bugün sizlere vereceğimiz deniz kabukları ile yapılacak 5 farklı tasarım fikirleri ile bu özlemi giderebileceksiniz. Deniz kabuğu toplamaktan zevk alıyor hatta hobiniz ise şanslısınız. Böyle bir fırsatınız yoksa da üzülmeyin. Birçok hobi malzemesi satan mağazalardan deniz kabuklarını satın alabilirsiniz.

Deniz Kabuğundan Kolye Yapımı

Her şekildeki ve her büyüklükteki deniz kabuğu ile kolye yapmanız mümkün. Tamamen sizin zevkinize ve hayal gücünüze bağlı olarak tasarımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Deniz kabukları dışında bir zincir ve klips ile kolaylıkla kolyenizi yapabilirsiniz. Deniz tutkunuzu bu kolye ile simgeleyebilir, her daim üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Buzdolabı Süsleri

Buzdolabı süsü denildiği zaman akıllara gidilen şehirlerden alınan magnetler gelir. Buzdolaplarının kapağı farklı şehirlerin magnetleri ile doludur. Artık kendi buzdolabı süsünü kendiniz yapabileceksiniz. Deniz Kabukları ile farklı ve birbirinden renkli magnetler elde edebilirsiniz. Üstelik yapımı da bir o kadar kolay. Mıknatıs ve silikon yardımı ile kolayca magnetinizi oluşturabilirsiniz. Herhangi bir deniz kabuğunun arkasına silikon yardımı ile magneti yapıştırarak magnetinizi hazır hale getirebilirsiniz.

Çok Amaçlı Çerçeveler

Yazın çekilen sahil fotoğraflarını sergilemek için en mükemmel tasarımı kendiniz yapabilirsiniz. Derin bir çerçeve, dekoratif kum, deniz kabukları ve tabii ki yapıştırıcıyla hazırlanan çerçevedeki fotoğrafınız artık daha canlı bir şekilde anılarınızı yansıtmanıza yardımcı olacak. Fotoğraf çerçevesini deniz kabukları ile süsleyebileceğiniz gibi ayna çerçevelerini de deniz kabukları ile süsleyebilirsiniz.

Mumluk

Daha önceki yazılarımızda mumluk yapımını sizler ile paylaşmıştık. Deniz kabukları ile mumluklarınızı süsleyebilir, mumluk yapabilirsiniz. Eğer elinizde yeterince büyük bir deniz kabuğu var ise içerine mum koyarak mumluk olarak kullanabilirsiniz ya da mumluklarınızın etrafına deniz kabuğu yapıştırarak farklı tasarımlı bir mumluk elde edebilirsiniz.

Rüzgar Çanı

Sahil ruhunu, ege esintisini, ve muhteşem yaz melodisi evlerinize taşımak mümkün. Deniz kabukları ile yapacağınız rüzgar çanı ile ruhunuzu dinlendirecek kendinizi adeta sahil kenarında gibi hissedeceksiniz. Küçük bir dal parçasına sırayla ipler bağlayıp bunlara deniz kabuklarını asarak rüzgar çanları yaratabilirsiniz. Çanlar çaldıkça yazın melodisi evinizi dolduracak.

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here