- Reklam -

Sade tasarımdan uzak bir anlayışa sahip iseniz evinizde dekorasyona desenlere ve geometrik tasarımlara önem veriyor iseniz fakat bunu nasıl yapacağınız hakkında pek bir bilginiz yok sorun değil. Size bu makalede doğru desen ve geometrik şekiller kullanarak dekorasyon oluşturmayı ve düzenlemeyi anlatacağız. Böylelikle doğru teknikler ve fikirler ile dekorasyona etki edecek ve artı puan kazandıracak fikirleriniz doğru değerlendirebilirsiniz. Desen dekorasyonu pek fazla adını duymasak da aslında yıllardan beri yapılmaktadır. Nerede mi? Annelerimiz ve büyüklerimizin dantel ile dekorasyonları desen dekorasyonuna girer. Tabi, size bu yazıda daha gelişmiş ve komplike yapıda olan futuristik tasarım fikirleri ile buradayız.

İlk olarak dekorasyonu uygulayacağınız alanı belirleyin. Alan seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar  mobilyalarınızın veya düzeninizin çarpık olmaması ilk olarak iç dekorasyon uyumuna dikkat edin. Dekorasyona eklieyeceğiniz desenlerin iyi seçilmiş ve tasarımızın önceden bellirlenmiş olması gereken doğaçlama yapılması oldukça risklidir. Size vereceğimiz fikirler ile ilham veya rehber edinerek tasarımınızı oluşturabilirisiniz.

Desenler İle Uyum Sağlama

halının desen tonunu ayarlamasına izin ver

Bu renkli oturma odası , desen eşleştirmenin temellerini gösterir. Eğer desen tasarımı için geometrik desenli bir halınız var ise bunu duvar da ufak bir tablo ile eşleştirebillirsiniz.

Serbest akışlı büyük geometrik desenlere sahip yün halı fazla renkli olan renk tonu tasarımını öne çıkarır. Başka diğer vurgu ise yastıklardır. Halılar ile aynı renk tonlarında ve desenleri ile uyum sağlamaktadır. Bir diğer uyum sağlayan yer ise duvardaki tablolardır ortamdaki geometrik tasarımın bütünlüğünü bozmandan yerleştirilen tablolar dekorasyon da büyük bir boşluğu doldurmuştur.

Geometrik Desenler Siyah Beyaz Renk Tasarımları

siyah-beyaz desenlerin nasıl karıştırılacağı

Küçük bir oturma odası için sade bir tasarım olan bu tasarımda  göze çarpan geometrik örüntü az çok seçebilmişsinizdir. Yamuk fakat düzenli olan bu desenler siyah beyaz renk tonları kkullanarak ortamın ana renk tonlarını bellirlemiştir. Koltuktaki tasarımdan orta sehpanın düzenine kadar güzel bir dekorasyon sağlanmıştır. Desen tasarımında dikkat edilmesi gerekenlerden bir tanesi de budur. Örüntüleri sadece desenler olarak değil üç-boyutlu olarak da devam ettirebilirsiniz. Son olarak duvardaki tablo ile ise duvardakii örüntü eksikliği giderilmiş olarak görülüyor.

Bu fikirlerin ışığında artık sizde evinize geometrik desenler veya desenler ile örüntü ve desen dekorasyonu yapabilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here