- Reklam -

Ev dekorasyonunda eşya seçimleri ne kadar önemliyse küçük detaylarda aslında o kadar önemlidir. Dekorasyon, en ufak parçadan en büyüğüne kadar bir bütündür. Bu nedenle ufak detaylar önemsenmeyip atlanmamalıdır. Bugün, dekorasyondaki en ufak detaylardan olan dolap kulpları fikirlerini sizler ile paylaşacağız. Dolap, çekmece, şifonyer gibi mobilyalar tasarlanırken kulplar ile birlikte tasarlanır. Bazen bir dolabı çok sevebilir ama kulplarından hoşlanmayabilirsiniz. Bu nedenle dolaptan vazgeçebilirsiniz. Artık vazgeçmeyeceksiniz. Vereceğimiz fikirler ile beğenmediğiniz kulpları değiştirebileceksiniz.

Çekmecelerinizi farklı kulplar ile hareketlendirin.

Modern Tasarımlar

Dekorasyonunuz da modern çizgiler mi ağır basıyor ? O zaman dolap kapakları ve çekmeceler için seçeceğiniz kulplar modern tasarımlı olmalı. Metal görünümlü, çubuk veya yuvarlak şekillerdeki kulpları tercih edebilirsiniz. Dolap kulplarınız illa küçük olmalı diye bir kuralda söz konusu olamaz, isterseniz kapağın başından sonuna kadar uzanan kulpları da tercih edebilirsiniz.

Farklı boyutlu dolap kulpları ile sıra dışı tasarımlara sahip olun.

Klasik Tasarımlı

Klasik ve ağır tasarımlara sahip eşyalara sahipseniz, bu gibi dolap  ya da çekmece kulpları modern çizgilerde olmamalı. Klasik çizgideki dolaplara, işlemeli, motifli ya da eskitme gibi kulplar tercih ederek dekorasyonu güçlendirebilirsiniz.

Klasik tasarımlarınızı klasik kulplar ile zenginleştirin.

Doğal Taş

Doğal taşların verdiği enerjiye ve güce inanıyorsanız, doğal taş kulplar tam size göre. Günümüz tasarımlarında istediğiniz ya da sevdiğiniz her doğal taşı kulp olarak dolap ya da çekmecelerinize takabilirsiniz. Bu kulplar dekorasyonu zenginleştirirken aynı zamanda verdikleri enerji ile evinizin havasını değiştirecektir.

Doğal taş kulplar ile evinizin enerjisini değiştirin.

Mutfak İçin Özel Kulplar

Mutfak tasarımları, diğer tasarımlara göre her zaman daha farklı ve özel tasarlanır. Dolaplar, çekmeceler, tezgahlar mutfağın anlamını yansıtan tasarımlardan oluşur. Dolap kulplarında da mutfak için tasarlanmış özel kulpları kullanabilirsiniz. Örneğin, eğlenceli tasarımlar yansıtmak istiyorsanız meyve-sebze şeklinde tasarlanmış kulpları ya da çatak-kaşık şeklindeki kulpları seçerek dekorasyonu farklılaştırabilirsiniz.

Mutfak tasarımlarına uygun kulplar ile mutfak dolaplarını hareketlendirin.

Çocukların Eğlenceli Odaları

Çocuk odası tasarımları, çocukların hayal gücünü yansıtmaya çalışılan tasarımlar ile dekore edilir. Her ne kadar sadelikten yana tercih yaparak, çocuğunuzun odasını dekor etmek isteseniz bile ufak detaylar ile o eğlenceli hava mutlaka yaratılır. Dolap kulpları ile sade odaları eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Düz, sade bir dolabın ya da şifonyerin kulplarını, hayvan, araba, bebek vb. figürlerden yapılmış tasarımlardan tercih edebilirsiniz.

Çocuk odası dolaplarında eğlenceli kulplar tercih edin.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here