- Reklam -

Fonksiyonel tasarıma sahip olan dolaplı ranzalar kullanım açısından oldukça rahatlık sağlarken aynı zamanda yer tasarrufu da elde etmenize sebep oluyor. Çocuk ve genç odalarında işlevselliği sağlarken eşyalar için yer açan ranza dolap modelleri alanı geniş tutmaya destek olup oyun ya da çalışma alanının daha geniş tutulmasına destek oluyor. Özellikle dar odalarda birçok eşyanın konumlandırılması konusunda oldukça uygun bir tasarım özelliğini sunan bu uygulamalar dikkat çeken tasarım modelleri ile sunuluyor.

dolaplı ranza seçimi
dolaplı ranza seçimi

​Genç odası için dolaplı ranza modelleri

Gençlerin odalarında rahat hareket etmelerini sağlamasına destek olacak mobilyalara yer açılması gerekir. Aynı zamanda kıyafetten çalışma araç gereçleri ya da hobi uğraşlarına kadar birçok eşyalarını da yerleştirebilecekleri derli toplu bir alan yaratılması lazımdır. Bu gereklilik içinde dolaplı ranza modelleri oldukça iyi bir tasarımdır.

Farklı tasarım özelliklerine sahip olan ve gençlerin özellikle ilgisini çekebilecek modelleri seçerek daha iyi ideal bir seçim yapma imkânınız bulunuyor. İki kişilik dolaplı ranza tasarımlarının yanı sıra tek kişilik yatak ve alt kısmında oturma alanına dönüşen istenildiğinde yatak olan modeller de bulunuyor. Böylelikle gece yatıya gelen arkadaşlarını da rahatlıkla misafir edebileceği ve keyifli zaman geçirebileceği bir alanı sunabilirsiniz.

Tek kişilik ranza seçiminde üst kat yataklı olup alt boşluğun çalışma masası olarak dizayn edildiği modelleri de tercih edebilirsiniz. Hem yatak hem dolap hem de çalışma masasının bir alanda toplanmasına destek olan bu modeller özellikle dar alana sahip olan odalar için uygun bir tercihtir.

dolaplı ranza fiyatları, ranza çeşitleri

Çalışma masasını ayrı olarak düşünmek istediğiniz seçenekler için alt tasarın oturma ve dinlenme alanı olarak tasarlandığı modelleri de seçebilirsiniz. Birçok farklı tasarımı göreceğiniz dolaplı ranza uygulamalarında seçimlerinizde birçok detaya dikkat etmeniz önemlidir.

​Çocuk odalarında dolaplı ranza seçimleri

Çocuk odalarında genç odalarında olduğu gibi aynı işlevselliği barındıran seçenekleri görebilirsiniz. Genç odalarında ayıran en önemli özellik ise onların hayal güçlerine hitap eden ve oyun alanını yaşatan özelliklere sahip olmasıdır. Aynı zamanda düşmelere karşı daha korunaklı olan seçeneklerde dilediğiniz farklı renk ve model tercihlerini yaparak satın alabilirsiniz.

çocuk odası dolaplı ranza, ebeveyn dolaplı ranza

Çocuk odalarında dolaplı ranza tasarımları kız ve erkek çocukları içinde farklı şekilde dizayn ediliyor. Farklı bir çalışma yapmak istiyorsanız kendi tasarımınızı yaratabilirsiniz. Çocuk odası dolaplı ranza seçimlerinizde dilerseniz daha natürel seçeneklere yer vererek onların gençlik dönemlerinde de kullanabilecekleri bir seçim oluşturabilirsiniz.

Bütçeniz için daha ideal olan bu seçenekte tercih edilecek olan renk tasarımında daha orta tonlara dikkat edebilirsiniz. Aynı zamanda fonksiyonel seçeneklere sahip olan bazı tasarım modellerinde yer alan bazı aksesuar ve uygulama fikirleri ile hem büyüme hem de farklı bir tasarıma yer açma imkânınız bulunuyor. Bu tasarım özelliklerine sahip olan ürünler her ne kadar diğer modellere göre biraz daha pahalı olsa da yenileme sıkıntısından sizi kurtarıp tekrar ürün alma derdini yaşamanıza da engel olacak özelliklere sahiptir.

dolaplı ranza modelleri, dolaplı ranza çeşitleri

​Dolaplı ranza dekorasyonu

Satın aldığınız ürün ile odanın ebatlarının uyumlu olması gerekir. Böylelikle oda içinde tam bir uyumu yakalamanın avantajını yaşayabilirsiniz.

Oda ile uyumsuz olan ebatlar ya da oda içine tam olarak oturan ve yer bırakmayan tasarımları hem görsel açıdan şık durmazken hem de son derece karanlık bir alanı yaratacaktır. Rahat hareket etme alanının yer almaması sıkıntı yaratıp odanın ferahlığını zedeler.

Dolaplı ranza dekorasyon uygulamalarında aynı zamanda diğer objeler ve aksesuarlar ile oda bütünlüğünün sağlanması da önemlidir. Dolaplı ranza tasarımının sunmuş olduğu etkiyi devam ettiren obje ya da aksesuarlara yer açarak daha hoş bir alan yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra koyu tonlara sahip seçeneklerde halı, fon perde, avize, yatak örtüsü, nevresim takımı gibi detaylarda açık renkli seçime yer vererek alanın karanlık ve boğucu olmasının önüne geçebilirsiniz.

dolaplı ranza modelleri, dolaplı ranza nerden alınır
dolaplı ranza modelleri, dolaplı ranza nerden alınır

​Dolaplı ranza seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?

Ürün seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok unsur yer alıyor. Bunların arasında en dikkat edilmesi gereken odanın ebatları ile dolaplı ranzanın uyumlu olmasıdır. Alım yapmadan önce odanın boy ve enini ölçmeniz, pencere ve kapı alanlarının yerinin iyi ayarlanması gibi detaylara dikkat etmeniz gerekir.

Yatak alanlarının genişliği ve enine dikkat edilmesi de gereklidir. Tüm bu tercihleri yaparken özen göstermeniz gereken bir diğer alan ise eşyaların yerleşimi konusunda sıkıntının yaşanmamasıdır.

dolaplı ranza
dolaplı ranza

Alan darlığı konusunda sıkıntı yaşayanlara özel tasarlanan kapanabilen yatak seçimleri de oda içinde geniş bir alanın kazanılmasını sağlayacaktır. İkili ranza tasarımlarında üçüncü bir yatak ihtiyacınızda yavru yatak uygulaması olan seçeneklerde tercih edilebilir. İki ya da üç kişilik olan dolaplı ranza seçimlerinde aynı zamanda dört kişilik seçenekleri de bulabilirsiniz. Fonksiyonel yatak oluşturma özelliklerine sahip olup aynı zamanda küçük alanlara da hitap eden tasarımlar arasında tercihinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Her ne kadar çocuk odalarında onların en beğeneceği tasarımı kendiniz satın alarak onları mutlu edebilseniz de genç odaları için bu çok iyi bir fikir sayılmaz. Her gencin kendine özgü olan zevklerini bazen anlamak çokta mümkün olmayabiliyor. Bu sebep ile seçim yaparken mutlaka onların fikirlerini alarak ortak bir fayda da buluşmanız önerilir.

dekoratif ranza modelleri
dekoratif ranza modelleri

​Dolaplı ranza fiyatları

Bununla ilgili olarak yapacağınız incelemelerde farklı fiyat içerikleri ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle fonksiyonel içeriğin fazla olduğu daha kullanışlı ve uzun vade kullanıma uygun olan tasarımlar biraz daha pahalı bir seçenek olabiliyor. Bu tasarımlar özel olup aynı zamanda sizin ilerleyen dönemde tekrardan bir oda dizayn etme gereksiniminizin de doğmamasına sebep olur.

Çocuk odası dolaplı ranza tasarımlarında lisans özelliği taşıyan ürünlerde fiyat bir tık daha fazla olup diğer tasarımlar ise uygun fiyat seçenekleri ile sunulur. Dolaplı ranza tasarımını herhangi bir atölyede yaptırmak istediğinizde de aşağı yukarı aynı fiyat seçenekleri ile karşılaşmanız mümkündür.

dekoratif dolaplı ranza modelleri
dekoratif dolaplı ranza modelleri
- Reklam -

1 Yorum

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here