- Reklam -

Yaz aylarında olmamız nedeni ile dondurma tüketimini arttırmış bulunmaktayız. Özellikle çocukların en sevdiği atıştırmalıkları olan dondurmaları fazlaca tüketmektedirler. Dondurma yedikten sonra haliyle çubuklarını atıyoruz. Bu yazımızı okuduktan sonra artık dondurma çubuklarını atmayacaksınız. Dondurma çubuklarının geri dönüşüm malzemesi olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz ? Bilmiyorsanız bugün sizlerle dondurma çubukları ile yapılabilecek 12 farklı tasarım fikirlerini paylaşacağız.

Kalemlik

Kelemlik yapımı

Dondurma çubukları ile birbirinden farklı kalemlik tasarımları yapabilirsiniz. Konulduğu her masaya uyum sağlayacakken ister kendi ahşap rengi ile kullanabilir isterseniz farklı renklere boyayabilirsiniz.

Kitap Ayracı

Kitap ayracı yapımı

Birçok malzemeden kitap ayracı yapılırken bunlardan biride dondurma çubuklarıdır. Dondurma çubuklarını ister boyayarak ister kumaş ile kaplayarak ister üzerine yazılar yazarak ya da üzerine çeşitli figürler yapıştırarak kitap ayracı olarak kullanabilirsiniz.

Takı Kutusu

Takı kutusu yapımı

Kadınların en çok ihtiyaç duydukları ürünlerden olan takı kutularını artık kendiniz yapabileceksiniz. Çokgenler şeklini vererek, büyüklüğünü istediğiniz gibi ayarlayacağınız kutuları düz renkli ya da boyayarak kullanabilirsiniz.

Duvar Süsü

Duvar süsü yapımı

Çubuklar ile duvar süsü hazırlayabilirsiniz. Her türlü boyutta hazırlayabileceğiniz gibi çeşitli aksesuarlar ile de süsleyebilirsiniz.

Raf Yapımı

Raf yapımı

Dondurma çubuklarından dekoratif raf yapımını daha önce Raf Yapımı yazımızda sizler ile paylaşmıştık. Çubukları üst üste koyarak rafınızı hazırlayabilirsiniz.

Fener

Fener yapımı

Dondurma çubuklarından fener mi olur ? demeyin, olur. Çubukları üst üste koyarak hazırlayacağınız fenerler, bahçenizi veya balkonunuzu süsleyecek. Fenerinizi ampul ya da mum ile aydınlatabilirsiniz.

Defter

Defter yapımı

Çocuklarınız için oldukça şirin defter hazırlayabilirsiniz. Hem sağlıklı hem de çocuklarınızın ilgisini çekecek defterleri hazırlamak çok kolay. Dondurma çubukları, kağıt ve ip ile defterleri yapabilirsiniz.

Peçetelik

Peçetelik yapımı

Yemek masalarının olmazsa olmazı peçetelikleri kendiniz tasarlayabilirsiniz. Masanızda farklı bir tasarım yaratacak. Rengarek boyayabileceğiniz gibi masanıza uyumlu renkler ile de boyayabilirsiniz.

Bardak Altlığı

bardak altlığı yapımı

Bir çok şeyden bardak altlığı yapıldığı gibi tabi ki dondurma çubuklarından da bardak altlığı yapabilirsiniz. Tasarımı konusunda yaratıcılığınızı kullanarak çok fazla farklı tasarım elde edebilirsiniz. Ahşap yapısı ile bardak altlıklarından en kullanışlı olanların içerinden yer alacaktır.

Çerçeve

Çerçeve Yapımı

Evinizin her tarafında çerçeve kullanmayı, fotoğraflarınızı sergilemeyi seviyorsanız bu yazımızdan sonra daha çok dondurma tüketeceksiniz. İstediğiniz boyutlarda ve istediğiniz renklerde çerçeveyi dondurma çubukları ile hazırlayabilirsiniz.

Kuş Yuvası

Kuş yuvası yapımı

Evinizde, bahçenizde ya da balkonunuzda kuşlara da yer açmak onlar için yuva yapmak istiyorsanız dondurma çubukları işinize çok yaracak. Çubuklar ile kuşlar için harika yuvalar yapabilirsiniz.

Dekoratif Kutular

Dekoratif kutu yapımı

Çubuklar ile birbirinden kullanışlı kutular yapabilirsiniz. Büyüklü küçüklü boyutlu kutular hazırlayarak hepsini birlikte sehpa, masa üzerinde kullanabilirken, içerisine çeşitli eşyalarınızı koyacağınız çok amaçlı kutu olarak da kullanabilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here