- Reklam -

Düğün salonu dekorasyonu zevkli olduğu kadar bir o kadar da zordur. İşin içine girildikçe girdap halini alan ve düzenlemelerde kaybolmanızı ve uyumu kaybetmenizi sağlayan bir hal alabilir. Kararlar verilmeden önce davetli sayısına, bütçeye, mevsime ve çift olarak sizin zevk anlayışınıza göre bir stil oluşturmak çok değerli. Ömrünüzde bir kere olacak bu büyük etkinlik için sizin içinizin rahat olması ve düğün sırasında her şeyin uyumlu olması sizlerin önceliğiniz olduğu kadar bizimde önceliğimiz. Sizlere Evdemimar ekibi olarak  ana hatlarıyla ve detaylarıyla beğenip uygulayabileceğiniz  düğün salonu dekorasyonu önerileri ve örneklerini sunuyoruz.

Beğenileriniz Gözden Geçirin

Eşinizle beraber hep hayallerinizde olan düğününüzü birbirinize söyleyip ortak hayaliniz çerçevesinde oluşturacağınız düğün konsepti her şeyiniz.  Eşinizle beraber nasıl olmasına karar vermeden önce şunu sormalısınız: Kendimi nasıl bir düğün içinde hayal ediyorum ? Düğünümüz bize ve misafirlere nasıl hissettirmeli ? Romantik mi, doğal mı, nostalji mi, sade mi ? Bu soruların cevapları size yol gösterecek ve isteklerinizi belirlerken yardımcı olacaktır.

Düğün Rengini Belirlerken Zengin Olun

Düğün de kullanılacak temel renk konseptini belirlerken yaratıcı düşünmeye çalışın. Tek bir renkte ısrar etmek düğünün büyüsünü ve uyumunu bozabilir.

Her şeyden Önce Konsept Belirle

Düğününüzü nerde yapmak istediğinizi ve nasıl bir konseptte yapacağınız belirlemelisiniz ki detaylara ve ayrıntılara girebilesiniz. Peki nasıl bir konsept istiyorsunuz?

  • Avangard

Oyma Detaylı mobilyalar, ince süslemeli kumaşlar, kadifeler, parlak renkler ve ihtişamını her yönüyle gösteren her şey düğün salonu dekorasyonunda  vazgeçilmez bir stil.

  • İskandinav

Doğallığın ve sadeliğin cennetinin esintilerinizi düğününüze yansıtın. Düğün salonunun bembeyaz duvarları sade ve masif sandalye ve mobilyalar. Ana renkler ile dekore edilmiş odalar.

  • Loft

Yüksek tavanlar kapalı olmayan bölmeler bahçeye açılan odalar düğününüze özgürlüğün havasını katabilir ve ruhunuzu özgürleştirmenizi sağlayabilir.

  • Endüstriyel

Bu stilin en önemli dekorasyon öğeleri taş duvarlar, yıpranmış görünüm metal ve taş kullanımın yoğun olması. Eski bir zeytin yağı fabrikasının içini andıran bir salon. Düğününüz için aradığınız hayalinizdeki ortam belki olmayabilir ama bu tarz sizin farkınızı yansıtabilir.

  • Modern

Dekorasyonda modern seçimler yerini herzaman ki gibi koruyor. Modern renkler ve kesimler düğün dekorasyonunuzun için moda.

  • Minimalist

Gösterişten ve abartıdan uzak sade tasarımlar. Sade masa örtülerinin üstüne küçük çiçek bukleleri ve sandalye masalarda kullanılan kısa renkli şeritler  sizin tarzınızı yansıtacak.

Düğünü Nerede Yapmak İstersiniz ?

Düğün konseptinizi belirlediniz peki düğünü nerede yapmak istersiniz? Bu belirlediğiniz stili ve renkleri hangi mekanlara uygulayarak misafirlerinizi ağırlayacağınız sizi en çok düşündüren konu olabilir çünkü mekan seçerken hava durumundan bütçeye kadar pek çok etken mevcut.

Tarihi Mekanlar

Düğünün dillere destan bir olay olmasını hepimiz isteriz bunu sağlamak için tarihi dokunun buram buram koktuğu ihtişamlı ve görkemli tarihi mekanlardan faydalanabilir ve bu mekanların dokusunu kullanabilirsiniz.

Kır Düğünü

Açık havada gün batımının renkleriyle bütünleşmiş ve temiz havanın huzurunu içinde barındıran bir düğün isterseniz kır düğünü tam size göre. Korunun içinde sağlayacağınız dekorasyon ile şehir karmaşasından uzak ve doğallığı iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir düğün stili tasarlayabilirsiniz.

Salon Düğünü

Modern ışıklarla donatılmış ve şıklığı tam anlamıyla yansıtan salonlarda ve tesislerde yapacağınız düğünler ile karşılaşabileceğiniz olumsuzlukları bertaraf edebilirsiniz. Hiç kimse düğün sırasında bir sorun istemez değil mi?

Tekne Düğünü

Boğazın serin esintisinde ve suyun insana huzur veren duygusunda bir düğün için sizlere tekne düğününü tavsiye ederiz. Misafirlerinize boğaz manzarası verebilir ve düğünde olabilen sıkılmalardan kurtulabilirsiniz. En önemlisi köprünün tam altından geçerken eşinizle olan bakışmanız ömür boyu unutulmayacak bir anı olabilir.

Şimdi Küçük Detaylara İnebilirsiniz

Bu büyük kararları verdikten sonra artık küçük detaylara ve süslemelere geçebiliriz. Bunlar küçük görünebilir fakat düğünde bütünlüğü sağlamak için çok değerlidir. Düğün yolu süslemesi, masa numaraları, lavabo ve bar için göstergeler, nikah kürsüsünün arkasında ki fon gibi etkenler düğünüzü kusursuzlaştıracak.

 

Düğün Salonu Dekorasyon Örnekleri

 

Sizler için hayalinizde ki düğünü gerçekleştirmenize yardımcı olacak örnek ve öneriler sunduk. Umuyoruz ki sizler için faydalı olmuştur.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here