- Reklam -

Banyolar bütün her kesin temizlik ve titizlik konusunda hassas olduğu mekan ve ortamlardan bir tanesidir. Banyolarda kişisel temizliğimizi gerçekleştirir duş alma gibi faaliyetlerimizi gerçekleştiririz. Konu temiz olduğunda ise bulunulan ortamında temiz olması gerekir. Bundan dolayı banyo temizliği anlayışımız ve temizlik düzenimizin doğru yada yanlış olduğunu çoğu zaman fark edemeyebiliriz. Eğer ki, banyo temizleme hakkında pek bir bilginiz yok ise ve ev konusunda tecrübeniz yok ise sizi bu makalede anlatacaklarımız sayesinde bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı şekilde  banyo temizliği konusunda doğru veya yanlışlığı konusunda tereddütlere düşen kişiler de yararlanabilecektir. Sizlere bu makalede kısaca bahsedeceğimiz konular;

  • Ne sıklık ile banyo temizlenir?
  • Duşakabinler nasıl temizlenir?

 

Ne sıklık ile banyo temizlenir?

Banyolar haftada bir kez iyice temizlenmelidir. Bununla birlikte, duşu her kullanışınızda 60 saniye bakım yaparsanız, daha kapsamlı bir temizliğin zaman aralığını azaltırsınız. Bir hafta bir iken bu sayı iki haftada bir olarak değişebilir.

Her duştan sonra , duş duvarlarını ve kapılarını silmek için temizlik bezi veya banyo için üretilmiş süngerleri kullanın. Temizlik tamamen bittiğinde ise, damlama yapma durumu olan malzemeleri  asın ve temizlik ürünlerini kaldırın.

Bu rutin temizlik fayanslarınız da su lekesi  gibi durumların önüne geçmiş olacaktır. Böylelikle fayanslar hep yeni ve canlı gibi görünecektir.

Duşakabinler Nasıl Temizlenir?

Duşakabinlerin çoğu fiberglass malzemeden yapılmaktadır. Pek çok kişi duşa kabinin temizlenmesine ihtiyaç duyulmadığını düşünür. Fakat, duşakabinlerin rutin bakım ve temizliği malzemelerin aşınması eskimesine engel olmaktadır. Bundan dolayı temizliği ve bakımı oldukça önemlidir.

Fiberglas duş kabinleri, doğru malzeme ve temizlik ürünleri kullanıyor iseniz, kirlenmesi zorlaşır ve bir o kadarda temizlenmesi kolaydır. Fiberglas yüzeyini çizebilecek hiçbir şey kullanmamak çok önemlidir. Çizikler meydana geldiğinde, tozlar bölgeye yerleşir ve temizlenmesi zorlaşır.
Fiberglas zeminler genellikle dokulu ve pürüzlü yüzeye sahiptir. Bundan dolayı kiri gidermek için biraz fırçalamaya ihtiyaç duyar. Sirke ile nemlendirilmiş zemine kabartma tozu veya boraks serpin ve en az 10 dakika beklemesine izin verin. Ardından fırçalayarak kirleri çıkarın. Bunun için sünger veya yumuşak kıllı bir fırça kullanın.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here