- Reklam -

Evin en çok tercih edilen kısımlarından olan mutfak artık hoşunuza gitmeyen tasarıma sahip olmaya başlamış olabilir. Yenilemeyi düşündünüz fakat bütçeniz bu konuda biraz sıkıntı çıkaracak gibi duruyor ise… Size bu yazıda bütçe dostu olan dekorasyon fikirlerini bir araya getiriyoruz. Düşük bütçeli mutfak dekorasyonunda en önemli maddelerin ilki bütçenizin ne kadar olduğudur. Bu şekilde doğru kararlar ve tercihler yapmanız bir o kadar doğru olacaktır. Mutfak dekorasyonun da öncelikleriniz elbete ki  hasarlı ve ya aciliyeti  olan alanlardır. Böylelikle dekorasyondan ziyade düzenli bir mutfak tasarımına sahip olmak öncelikli olacaktır.

Dağınıklığı Temizle

 

mutfak tezgahı

Mutfak dolaplarınızda ki ve tezgahlarınız da ki karmaşayı düzenleyip temizleyerek birkaç saat harcayın. Eski veya istenmeyen yiyecekleri atıp, artık kullanmadığınız mutfak eşyaları ve gereçleri muhtaç olanlara bağışlayın veya atın. Mutfağa ait olmayan ve gereksiz eşyaları çıkarın. Bunlar yapıldıktan sonra ise elinize kalem kağıt alarak eksik ve hasarlı yerleri  öncelikli sıraya koyarak liste oluşturun. Detaylı bir fiyat araştırması  yaparak sizin bütçenize uygun fiyat aralıklarını değerlendirin. Böylelikle işlerinizi daha düzenli bir hal alarak karmaşıklıktan bir nebze olsun uzaklaşmış olacaksınızdır. Eğer ne gibi tasarım değişikleri yapacağınız hakkında fikriniz yok ise sıralayacağımız tasarım fikirlerinden ilham alabilirsiniz.

Yeni Işıklandırma ve Aydınlatma Sistemi Oluşturma

Mutfak aydınlatma fikirleri

Dekoratif bir aydınlatma armatürü, mutfağınızın görünüşünü güzelleştirir ve daha keskin görünmesine olanak sağlar. Mevcut dekorunuza veya mutfağınızın rengine uygun, süslü,  veya krom bir aydınlatma armatürü seçin. Alternatif olarak, bir LED veya LED türevi ışıklandırmalar ekleyebilirsiniz. Düşük maliyetli lambalar tercih etmeniz her zaman ekonomik açıdan tasaruflu bir seçim olacaktır. Bu yüzden aydınlatma da harcayacağınız bütçeyi buna göre değerlendirmek doğru olacaktır.

Buzdolabının Üstüne Kara Tahta Oluşturmak

kara tahta buzdolabı

Oldukça farklı bir tasarım fikri olan bu tasarım dizayndan çok kullanışlılığı da dikkat çekicidir. Her ne kadar aykırı ve hiç alışıla gelmiş durum olmadığından dolayı maliyetli gözükmesi gayet doğaldır.  Fakat,  oldukça makul fiyatlar ile  buz dolabınızı kara tahtaya çevirmek basit ve maliyeti azdır. Tek yapmanız gereken manyetik yüzeyler için zımpara ve kara tahta boyası almak ve güzel bir şekilde buzdolabınızın yüzeyine eklemek.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here