- Reklam -

Evlerimiz de artık sıkıcı hale gelmeye başlayan sade ve düz renk görünümleri  sizide sıkmaya başladıysa. Buna çözüm olarak duvar süsleme ve tasarlama işine girmişmek en doğru kararlardan biri olacaktır. Duvarınızı süslemek ve tasarlamak için pek bir tasarım fikriniz yok ise sizlere bu yazımızda… Duvar süsleme fikirleri ve nasıl uygulayabileceğinizi anlatacağız. Öncelikle boş duvar ve çalışma alanınızı belirleyin böylelikle ne yapmak isteyeceğiniz hemen hemen kafanızda oluşmaya başlayacaktır. Eğer pek bir şey gelmedi ise bu yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Fotoğraflar ile Dolu Bir Duvar

Duvarları Kitap ve Dergi Sayfaları ile Süsle

Duvarlarınıza dergi küpürleri eklemek ve birkaç arkadaşlarınız ile çekilmiş olduğunuz fotoğrafları kullanmak etkileyici bir tasarımdır. Oldukça sık kullanılan bu duvar süsleme tarzı sizleri estetik açıdan rahatlatmış olacaktır.  Fotoğraflarınızın bulunduğu bir duvar tasarımı eski anılarınızı hatırlatan bir etken olacaktır. Aynı zamanda ise duvar kusurlarını örten bir faktörde sayılabilir.

Duvar Bandı Dekoru

washi bant duvar dekoru

İşte küçük alanlar için mükemmel bir fikir. sıkıcı beyaz duvarları tasarımsal olarak yükseltmekte. Odanızın dekorunu artıracak ve duvarda ki kusurları ise kapatacak bir unsur olarakta değerlendirilebilir. Görselde ki gibi sadece artı işareti değil bir çok desen oluşturarak duvarda ki görsel şöleni artırabilirsiniz. Duvarda beliryeceğiniz bir desen tamamen sizin hayal gücünüze bağlıdır. Fakat, basit desenler de gayet kullanışlı ve zahmetsizdir.

Bu tarz duvar tasarlamak için gereken malzeme gayet basit bunun için bir elektrik bandı kullanılabilir yada dekor amaçlı dekoratif duvar bantlarıda kullanabilirsiniz. Öncelikle uygulayacağınız bölge iyi seçilmelidir. Daha sonra ise bölgedeki kir ve tozlardan arındırarak işleminize başlayabilirsiniz.

Post-it ile Bir Başyapıt

notları duvar sanatı göndermek

Görselde ki tasarım tam olarak Kanye West’in potresinin, post-it kağıtları ile tasarlamış halidir. Sizde bir kaç post-it kağıdı kullanıp kendi potrenizi duvarınıza yapabilirsiniz. Yapmanız gerekenler ise basit biraz post-it kağıdı temin etmekle işe başlayabilirsiniz. Daha sonra seçtiğiniz görseli vaxel formatına çevirip  renk paletlerini belirleyip  görüntünün pixelliğini düşürüp teker teker duvarınıza kopyasını çıkarmak olacaktır. İşlem her ne kadar kafa karıştırıcı ve zorlayıcı görünse de emin olun buna değecektir. Proje maliyeti ise post-it fiyatlarına göre değişecektir.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here