- Reklam -

Baharın gelmesiyle birlikte evde temizlik, boya badana işleri de kendini göstermeye başladı. Dümdüz boyalı duvarlardan sıkıldıysanız ve bu sene duvar kâğıdı yaptırmak istiyorum diyorsanız, farklı tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çeken duvar kağıtlarını değerlendirmenizi öneririm.

Duvar kağıdı yaptırmak istiyorum diyorsanız, dikkat edilmesi gereken en önemli nokta duvar kağıdınızın dayanıklı ve uzun ömürlü olmasıdır. Kalitesiz duvar kâğıdı zamanla yapılan temizlik işlemleri nedeni ile aşınabilir, kopabilir ve duvarınızda hoş olmayan görüntülere sebep olabilir. Üç boyutlu, klasik, manzaralı, farklı desen ve motiflerde her dekorasyona uyum sağlayabilecek duvar kağıtları bu sene evinizdeki şıklığın odak noktası olsun.

Dekorasyonda Duvar Kağıdı Uygulaması | Duvar Dekorasyonu
Dekorasyonda Duvar Kağıdı Uygulaması | Duvar Dekorasyonu

Doğru Alanda Doğru Duvar Kâğıdı Seçimi

Duvar kağıtları dekorasyonda farklılık için etkili bir yöntem olacaktır ancak doğru alanda doğru bir seçim yapmazsanız evinizin kasvetli bir havaya bürünmesine neden olabilirsiniz. Eğer duvar kağıdını küçük bir odanın dizaynında kullanacaksanız minik desenli sade görünümlü olanları tercih etmenizde fayda var. Odanızdaki mobilyaların rengine göre açık tonlarda bir renk belirleyebilirsiniz. Küçük odalar için göz yormayan ve koyu olmayan bir duvar kâğıdı odanızı daha ferah gösterecektir. Büyük desenler tek duvarda veya en fazla iki duvarda olacak şekilde kullanılmalıdır.

Küçük Alanlar İçin Duvar Kağıdı | Duvar Dekorasyonu
Küçük Alanlar İçin Duvar Kağıdı | Duvar Dekorasyonu

Eğer salonuma duvar kâğıdı yaptırmak istiyorum diyorsanız ve büyükçe bir salona sahipseniz üç boyutlu, manzara resimli olanları tercih edebilirsiniz. Duvar kâğıdı kullanacağınız alanda fazla eşyanın olmamasına özen göstermelisiniz çünkü duvar kağıtları özellikle üç boyutlu olanlar dikkat çekici ve enerjisi yüksek ürünlerdir. Gereğinden fazla eşya ile odanın büyüsünü kaçırabilirsiniz.

Taş Desenli 3D Duvar Kağıdı | Duvar Dekorasyonu
Taş Desenli 3D Duvar Kağıdı | Duvar Dekorasyonu

3D Duvar Kâğıdı

Eskiden yalnızca klasik desenlerde tekdüze duvar kağıtları mevcutken teknolojinin gelişmesiyle ve moda akımının değişmesiyle birlikte duvar kağıtları da çeşitlenmeye başladı. 3 boyutlu duvar kağıtları farklı renk ve çizgilerde bazen de manzara görselleri ile evlere renk katmaya devam ediyor. Ahşap desenli, taş görünümlü, doğa manzaralı alternatifleri ile dekorasyonunuza ve zevkinize uygun olanı seçerek evinizin enerjisini değiştirebilirsiniz.

Manzara Görselli 3D Duvar Kağıdı | Duvar Dekorasyonu
Manzara Görselli 3D Duvar Kağıdı | Duvar Dekorasyonu

Boyanabilir Duvar Kâğıdı Yaptırmak İstiyorum

Özgün bir çalışma yapmak isteyenler için, genellikle kabartmalı modellerde olan boyanabilir duvar kağıtlarını istediğiniz boya ile renklendirebilirsiniz. Çocuk odası dekorasyonunda da eğlenceli bir kullanım sunan duvar kağıtları hem odaya renk katacak hem de duvar boyamayı seven çocuklar için eğlenceli bir çalışma olacak. Kullanım açısından ise; kaliteli bir boya kullanarak boyadığınız duvar kağıdını 2 yıl boyunca gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Boyanabilir Kabartma Desenli Duvar Kağıdı | Duvar Dekorasyonu
Boyanabilir Kabartma Desenli Duvar Kağıdı | Duvar Dekorasyonu
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here