- Reklam -

Teknolojinin gelişmesi ile artık analog sistem çalışan fotoğraf makinelerin sayısı hızlıca azalmıştır. Bundan dolayı ise  artık sevdiklerinizin fotoğraflarını dijital ortamlarda saklama mecburiyeti hissedersiniz. Size bugün vereceğimiz dekorasyon tavsiyesi ile depolama anlayışınızı değiştirecek aynı zamanda ise  duvar dekorasyonu ve ortamınızı şekillendirecektir. Fotoğraflarınızı masa veya  konsol masasın üzerinde sergilemekten başka bir yol arıyor iseniz duvarda sergilemek ideal çözümlerden biri olacaktır. Duvarda fotoğraf galerisi oluşturmak istiyorsanız. Size bu yazımızda duvarda fotoğraflarınızı nasıl doğru bir şekilde sergileyebileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz. Bu yazından alınan bilgiler ışığında doğru bir şekilde duvar galerisi oluşturabilirsiniz.

İlk yapmanız gerekenler ise fotoğraflarınızı seçip boyutlarınızı belirlemeniz ile başlayabilirsiniz. Daha sonra ise sergilemek isteğiniz ortamın duvar analizini yaparak uygun bir alan veya bir köşe seçin. Kafanız da oluşturduğun bir düzen tasarımı var ise dikkatli ve ölçülü bir şekilde uygulayabilirsiniz. Fakat; eğer pek fazla fikriniz yok ise sizlere vereceğimiz duvar galerisi fikirleri ve örnekleri ile rehber edinerek duvar galerinizi oluşturabilirsiniz.

Vereceğimiz bu fikirler genelik ile sanatsal ve tasarımsal olarak nitelik taşıyan fotoğrafları ile oluşturulmuş olacaktır.

 

Mavi ve gri

Oturma odasında renkli duvar

Bu galeri duvarı, kanepe ve zemin hizasından başlayarak yukarı doğru eşlik eden mavi ve gri tonları renkli bir hikaye hissiyatı vermektedir. Duvar galerileri, sade ve cansız duran yerleri dekore etmek için ideal bir yöntemdir.

Ancak odanızdaki sadeliği bozan duvar galerisi göze çarpıyor ise , duvarın renklerini odanın geri kalanına bağlayan mobilya, aksesuar veya diğer parçaların olması bunlar ile de tamamlanması oldukça önemlidir. Aksi takdirde, odanızın ayrık görünmesini sağlayarak alanın geri kalanın kötü görünmesini sağlar. Bunun için doğru renk uyumlarını seçmeye çalışın…

Büyük Parçalı Görseller

Oturma odası galeri duvar

Boş alanı doldurmak için çok fazla yeriniz var ise, daha büyük çerçeveli parçalar kullanmaktan çekinmeyin. Galeri duvarları tüm şekil ve boyutlarda düzen karmaşık olabilir fakat çerçevelerin arasında eşit mesafede olaması gerekir. Böylelikle göze daha estetik gelir. Büyük görsellerin kullanılmasının temel nedeni ise bu yüzdendir. Eğer küçük çerçeveli görseller kullanılmış olursa boşlukların ve simetrinin ayarlanması oldukça zor olacaktır.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here