- Reklam -

Uzun yıllardır hayatımızda olan kotlar, her daim moda olmaya ve çeşitli dekorasyonlarda kullanılmaya devam ediyor. Hemen hemen her evde, giyimde ya da aksesuarlarda kot kullanılmaktadır. Peki ya, eski kotların geri dönüşüm ürünü olarak, muazzam bir materyal olduğunu biliyor muydunuz? Çoğunuz eski kot pantolonlarını keserek, şort ya da çanta olarak kullanıyorsunuz zaten. Ama eski kotlar ile yapılabilecekler bunlar ile sınırlı değil. Bu yazımızda sizlere eski kotlar ile çok daha farklı ürünler yapabileceğiniz önerilerde bulunacağız.

Eski kotlarınızı atmayın,değerlendirin,

İhtiyacınızın olmadığı, sıkıldığınız, kullanmadığınız, modası geçti diye giymediğiniz, kilo aldığınız ya da verdiğiniz için artık size olmayan kotlarınız mutlaka vardır. Ve eminiz ki bunların sayısı çok fazla olmakla beraber her biri farklı tonlara sahiptir. Hemen dolabınızın en dibinde unuttuğunuz kotlarınızı çıkartın. Eski kotlarınızı, yeni ve eşsiz çalışmalara dönüştüreceksiniz.

Kotlardan Piknik Örtüsü Yapımı

Tatil günlerinin en vazgeçilmez aktivitelerinden olan piknik, ailelerin ya da arkadaş gruplarının keyifli vakit geçirdiği zamanlardandır. Pikniğe giderken yanınıza alacağınız ilk şey piknik örtüsüdür. Eski kotlarınız artık yeni piknik örtünüz olacak. Farklı ton kotları, istediğiniz boyutta ve şekilde keserek, birbirine iğne ve iplik yardımıyla dikerek, piknik örtünüzü oluşturabilirsiniz.

Değişik tonlu kotlarınız ile piknik örtüleri yapabilirsiniz.

 

Kot Bardak Altlığı

Bardak altlığı, soğuk ya da sıcak içecekler için kullanılan kapların, yüzey ile doğrudan temasını engelleyen, hem koruyucu hem de dekoratif bir üründür. Piyasada milyonlarca çeşit bardak altlığına rastlayabilirsiniz. Fakat eski kotlarınızdan yapacağınız bardak altlığı, ilginç ve özgün tasarımınız olacaktır. Eski kotlarınızın, yan dikiş bölümlerini, eşit boyutta ve uzunlukta kesip, iğne iplik yardımı ya da yapıştırıcı ile uç kısmından başlayarak, içi dolu halkalar haline gelecek şekilde sarın. Yeterli büyüklüğe ulaştığında bırakın. Ve kendi tasarımınız olan bardak altlığınız hazır.

Kendi bardak altlığınızı kendiniz yapın.

Kottan Saksı

Eski kotlarınızı kesip biçmeden, orijinal halini kullanarak saksı yapabilirsiniz. Eski kotunuzu ya da evin her hangi bir bireyinin eski kotunu kullanarak, dekoratif saksınızı oluşturabilirsiniz. Kotunuzu istediğiniz duruş şekline getirip, içerisine koyacağınız ince bir tel yardımı ile sabitleyip, toprakla doldurun. İstediğiniz çiçeği ya da bitkiyi kullanarak kot saksınızı hazırlayabilirsiniz.

Kot pantaolonlarınız ile dekoratif saksılar yapın.

Kot Şarj Kılıfı

Yaşadığımız çağ gereği cep telefonlar artık bir organımız haline geldi. Neredeyse cep telefonlarımız ile yapışık yaşıyoruz. E bu telefonların şarjı sık sık bitiyor, bittiğinde yana yakına priz arıyoruz. Prizi bulduk diyelim bu seferde telefonu koyacak yer arıyoruz. Eski kotlarımız sayesinde bu dertten kökten kurtuluyoruz. Pantolonların arka ceplerini düzgün bir şekilde kesip, üst tarafından asabileceğimiz kadar bir delik açıyoruz. Ve artık nereye gidersek gidelim şarjı prize takıp, telefonu yaptığımız bu kılıf içine koyarak şarj aletine asıyoruz.

ihtiyaçlarınıza göre geri dönüşüm ürünleri yapabilirsiniz.

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here