- Reklam -

Eski paspaslarınızı atmak yerine onları yenilemeye ne dersiniz? Dekorasyon mağazalarından alacağınız yüksek fiyatlı ürünler yerine, son dönemde oldukça popüler olan kendin yap projeleri ile evinizdeki her şeyi yenileyebilir, eskiden çöpe attığınız birçok şeyi değerlendirebilirsiniz. Bu yazımızda, eski paspasından sıkılanlar için eski paspas yenileme projeleri arasında en beğendiğimiz fikirleri listeleyeceğiz…

eski-paspas-yenileme-fikirleri

Kumaş ve eşya boyamak için satılan boyalar ile eski paspaslarını dilediğiniz şekilde boyayarak, dilediğiniz desen ve yazı ile yenileyebilirsiniz. Misafirlerinize giderken güle güle, gelirken hoşgeldiniz yazan bu hello ve bye yazılı paspas fikrinden ilham alabilirsiniz.

eski-paspas-yenileme-fikirleri-2

Yine boyayarak yapabileceğiniz bir eski paspas yenileme projesi. Kumaş ve eşya boyaları ile bu yenileme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

eski-paspas-yenileme-fikirleri-3

Kumsaldan topladığınız taşlar ya da dekorasyon mağazalarından satın alabileceğiniz taş paketlerindeki taşları özel yapıştırıcılar ile eski paspasının üzerine yapıştırabilir ve yepyeni bir paspas görünümüne kavuşabilirsiniz.

eski-paspas-yenileme-fikirleri-4

Benekli bir paspas fikri de kulağa oldukça hoş geliyor. Kumaş boyalarını kullanarak hasır paspasınızın üzerini dilerseniz tek renk, dilerseniz de birkaç farklı renkte boya ile boyayarak benekli bir paspas tasarımı elde edebilirsiniz.

eski-paspas-yenileme-fikirleri-5

Yeni bir paspas görünümü yaratmak isteyenler için farklı bir eski paspas yenileme fikri. Eski paspasınızın üzerine bir ev şekli çizdikten sonra makas ile bu çizim üzerinden giderek ev şeklinde bir paspas elde edebilirsiniz.

eski-paspas-yenileme-fikirleri-6

Eski paspasınızı yenilemek için, üzerine hasır ipler yapıştırarak da bunu gerçekleştirebilirsiniz. Hasır ipleri birkaç farklı boyda doladıktan sonra yapıştırıcı yardımıyla paspasınızın üzerine yapıştırıp fotoğraftaki gibi bir görünüm elde edebilirsiniz.

eski-paspas-yenileme-fikirleri-7

Bu da evde paspas yapmak isteyenler için farklı ve orijinal bir fikir. Kendin yap projeleri arasında yer alan bu projede hasır iplere ve hasır kumaşlara; püsküllere ve farklı renkte ipliklere ihtiyacınız olacak. Sonrası ise tamamen sizin zevkinize ve yaratıcılığınıza kalmış.

eski-paspas-yenileme-fikirleri-8

Eski paspasınızın üzerine farklı renkte boyalar ile ev anlamına gelen “home” kelimesini ya da hoşgeldiniz anlamına gelen “welcome” kelimesini yazarak eski paspas yenileme projenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here