- Reklam -

Zaman zaman eski eşyalardan çok fazla sıkıldığımız anlar olur. Ya gerçekten eskimiş, yıpranmıştır ya da görmekten, kullanmaktan çok sıkılmışızdır. Bu gibi durumlardan hemen o eşyalardan kurtulup yerine yenilerini almak isteriz. Bugünkü yazımızı okuduktan sonra yenisi almak yerine o eski eşyalarınızı yepyeni bir görünüme kavuşturacaksınız. Nasıl mı? Kendin yap malzemesi olan sprey boya ile eşyalarınızı eskisinden daha yeni görünüm kazandıracaksınız. Böylelikle hem bütçenizi hem de kendinizi yormadan yeni aksesuarlara kavuşacaksınız.

Sprey boyalar ile tüm eşyalarınızı boyayabilirsiniz.

Sprey boyaları hobi malzemeleri satan dükkanlarda ya da yapı marketlerde kolaylıkla bulabilir, satın alabilirsiniz. Renk çeşitliliğinde oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan bu spreylerde, metalik, fosforlu, soft gibi renk kategorilerine de sahiptir. Gelin sizler için araştırdığımız örneklere bir bakalım;

Cam Şişelerinden Vazo

Cam şişelerinizi atmadan önce bir düşünün. Bakır renkli sprey boya ile tamamını ya da yarısını boyayarak harika vazolar elde edebilir, çiçeklerinizi bu vazolarda sergileyebilirsiniz.

Cam şişelerden vazo yapın.

Eski Sandalyeleri Atmayın

Eskiyen sandalyeniz sağlam ve sadece renginde eskimeler varsa sprey boya ile yepyeni sandalyelere sahip olabilirsiniz. İstediğiniz renk sprey boya ile boyayabilirsiniz. Dikkat ! İyice kuruduğundan emin olmadan oturmayın .

Sandalyeleri yenileyin.

Ayakkabılarınıza Yenileyin

Sivri burun ayakkabınızdan çok mu sıkıldınız? Ya da en sevdiğiniz ayakkabının ucunun boyası soyuldu mu ? Üzülmeyin. Sprey boya ile sivri olan kısımları boyayın ve yeni ayakkabınıza kavuşun.

Ayakkabılarınızı sprey boya ile yenileyin.

“Yok Artık Koltuk Boyanır Mı ?” Demeyin

Evet evet yanlış okumadınız. Eski koltuklarınızı da sprey boya ile yenileyebilirsiniz. Kumaşlar için satılan sprey boyalar ile koltuğunuzu sevdiğiniz renklere boyayabilirsiniz. Ahşap, demir, plastik vb. malzemeden olan kısımlarını bant yardımı ile kapatarak sprey ile boyayın ve kuruduktan sonra bantları çıkartın.

Koltuklarınızı kumaşlar için üretilen sprey boyalar ile yenileyin.

Eski Avizeler

Zamanında çok modaydı diyerek aldığınız avizelerin modası geçti mi ? Sizde onlarını modaya uyarlayın. Sprey boyalar ile boyayarak son trend avizelere kavuşun.

Eski avizelerinizi modern avizelere dönüştürün.

Masa Lambaları

Masa lambanızdan sıkılmış olabilir, ya da yeni mobilyalarınıza uymadığını düşünüyor olabilirsiniz. Yeni lamba arayışına girmeden önce sprey boyaları bir deneyin. Mobilyanıza uyacak rengi seçtikten sonra lambanızı boyayın, yenisini almak bile istemeyeceksiniz.

Masa lambalarınızı sprey boyalar ile boyayın.

Musluklarınızı Yenileyin

Musluklar zamanla sudaki kireç yüzünden eski parlaklığını kaybeder ve üzerinde kireç lekeleri oluşur. Ne yapsanız eski haline döndüremezsiniz. Ama sprey boya ile yepyeni bir musluğa sahip olabilirsiniz.

Musluklarınızı bambaşka bir görünüme kavuşturun.

Saksılarınızı Şıklaştırın

Saksılar zamanla boyaları eskir, soyulur ya da solar. Atıp yenisini almak yerine gümüş rengi sprey boya boyayarak şık ve gümüşe benzer saksılar elde edebilirsiniz.

Metalik sprey boyalar ile şık dönüşümler yapın.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here