- Reklam -

İnsanoğlu her dönemde akıp giden zamanı kontrol etme ihtiyacı içinde olmuştur. Eskiden güneşin hareketlerini takip ederek zamanı ölçümlemeye çalışan insan; daha sonra mum saatleri, kum saatleri, su saatleri gibi ilkel birtakım yöntemler geliştirmiştir. Gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte saatler çeşitlenmeye ve işlevselliğinin yanında dekorasyon amaçlı kullanılmaya da başlanmıştır. Bu çeşitlenmeyle beraber artık dekorasyonunuza farklı tasarımlarda, hemen hemen herkesin zevkine hitap edebilecek alternatifler sunan duvar saati seçimi ile yeni bir şıklık katabilirsiniz.

Farklı Stillere Sahip Duvar Saati - Dekorasyonda Duvar Saati Seçimi
Farklı Stillere Sahip Duvar Saati – Dekorasyonda Duvar Saati Seçimi

Duvar Saati Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Duvar saati seçiminde dikkat edilmesi gereken odak noktalardan biri duvarlarınıza ve mobilyalarınıza uygunluğudur. Ortama uygun olmayan bir duvar saati göz yorabilir ve dekorasyonunuzun albenisini bozabilir. Bununla birlikte saati nerede kullanacağınız da önemlidir. Mutfakta kullanacağınız bir duvar saatini meyveli, şekerli, aşçı detaylı tasarımlardan oluşmuş stillerden seçebilirsiniz. Salonunuz için ise; eğer klasik bir dekorasyonunuz var ise; avangart modelleri, eğer modern bir salonunuz var ise tablo görünümlü modelleri, rüstik bir salonunuz var ise ahşap çerçeveli tasarımları tercih edebilirsiniz. Çocuk odası için ise; çizgi film karakter detaylı eğlenceli modeller düşünebilirsiniz.

Çocuk Odası Dekorasyonunda Duvar Saati
Çocuk Odası Dekorasyonunda Duvar Saati
Mutfak Dekorasyonunda Duvar Saati
Mutfak Dekorasyonunda Duvar Saati

 

Saati asacağınız duvarın büyüklüğü de saat seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlar arasındadır. Büyük bir duvarda küçük bir saat eğreti durabilir bununla birlikte küçük bir duvar için de büyükçe bir saat rahatsız edici olabilir. Duvar saati seçiminde duvarın büyüklüğü baz alınmalıdır. Saati dekorasyonumuza, duvarımıza uygun seçip nerede kullanacağımızı da belirlediysek son olarak dikkat edilmesi gereken husus saatin sessiz çalışıp çalışmadığına bakmak olacaktır. Sesli çalışan bir saat çoğu insan için rahatsız edici olabilmektedir.

Büyük Duvar Saati | Dekorasyonda Duvar Saati
Büyük Duvar Saati | Dekorasyonda Duvar Saati

Büyük Duvar Saati Kullanımı

Büyük ve duvarları boş bir salonunuz var ise şık bir duvar saati seçimi ile dekorasyondaki boşluğu tamamlayabilirsiniz. Yemek masasının üzerine konumlandırılmış büyükçe ve hoş tasarımlara sahip duvar saati ile modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. Özellikle retro dizayna sahip, taş kaplamalı bir duvarda büyük duvar saatleri dikkat çekici olacaktır. Modern görünümlü salonlar için ise tablo detaylı saatler çok asil bir görünüm kazandıracaktır.

Çoklu Duvar Saati Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Bazen sade bir duvarda birden fazla duvar saati kullanımı çok şık bir etki yaratmaktadır. Eğer çoklu duvar saati kullanacaksanız; saatlerin birbiriyle tamamlayıcı olmasına dikkat etmelisiniz. Küçük alanlar için birden fazla duvar saati göz yorucu olabilmektedir. Sade bir dekorasyona sahip büyük odalar için birden fazla saat kullanımı alanda dikkat çekici bir tasarım yaratmanızı mümkün kılacaktır.

Çoklu Duvar Saati Kullanımı | Dekorasyonda Duvar Saati
Çoklu Duvar Saati Kullanımı | Dekorasyonda Duvar Saati

Dekorasyonunuza uygun duvar saatleri seçimi ile zamana değer katın.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here