- Reklam -

Evinizin kapıları, ev dekorunuzu yansıtan ilk yerdir. Evinizin içini görmeyen hatta sizi hiç tanımayan kişiler evinizin dekorasyonu hakkında az da olsa fikir sahibi olurlar. Bu nedenle sokak kapılarınız aslında daima sizin karakterinizi yansıtacaktır. Bu yüzden kapı süsleri önemli bir ayrıntıdır. Bugün size, sokak kapılarınız için kullanabileceğiniz çeşitli aksesuar önerileri vereceğiz.

Kapı süsleri takım olabilir.

Gelin Önce Zeminden Başlayalım

Zemin denildiği zaman aklımıza yer taşları, mermerler veya fayanslar gelir. Ama konumuz aksesuar olunca aklımıza kapı önü paspasları geliyor. Paspaslar en başta aksesuar değil de genellikle ayakkabıların altına bulunan çamurların silinmesi için kullanılıyordu. Günümüzde, artık bir dekor veya süs aksesuarı olarak kullanılmakta. Kapı süsleri zeminden tavana kadar bir bütündür aslında. Bu yüzden de paspaslar kapı süsleri alanında önemli yer kaplıyor. En büyüğünden en küçüğüne, renk renk, desen desen paspaslar bulunmakta. Evinizin dekoruna uyan ve sizi yansıttığını düşündüğünüz paspasları seçmeniz, en doğru karar olacaktır. Çiçekli paspaslardan, yazılı paspaslara, düz paspaslardan şekilli paspaslara kadar ürün çeşitliliği çok fazla olan bir aksesuardır.

Kişiye özel paspas tercih edilebilir.
Paspasınıza çiçek detayları koyabilirsiniz

Posta ya da Gazete Kutuları

Günümüzde amacına uygun olarak kullanımı çokta yaygın olmasa da, posta ya da gazete kutuları çok kullanılan bir aksesuar olarak kapıların önünü süslemektedir. İster sepet şeklinde ister kutu şeklinde çeşit çeşit ürün çeşitliliği bulunmakta. Peki, kapı süsleri olarak nasıl bir kutu seçmeliyiz? Önerimiz, hem kullanışlı hem de dekorunuza yönelik seçim yapmalısınız. Öncelikle kapınınız yanındaki alana göre boyut seçimi yapmalısınız. Seçtiğiniz paspasa göre sepet veya kutu seçimi yapabilirisiniz. Örneğin, paspasınız hasır desenli ve çiçekli bir paspas ise sepetinizi veya kutunuzu hazırdan yapılmış ürünlerden seçebilirsiniz. Ya da paspasınız düz ve koyu renkli ise ahşap kutuları tercih edebilirsiniz. Son olarak isterseniz sepetinizin veya kutunuzun üzerine isminizi ya da kapı numaranızı yazarak detaylandırabilirsiniz.

Ahşap posta kutuları
Hasır posta sepeti

Kapı Üzeri Süsleri

Günümüzde neredeyse tüm kapıların üzerinde süs görmek mümkün. Bir siteye veya bir apartmana girdiğinizde her kapı üzerinde süsler bulunur. Samimi bir karşılama için ihtiyacınız olan ilk şey kapı süsleridir. Sıcacık ve keyifli bir ev mesajı vermek isterseniz, bu iş için mükemmel bir aksesuar olan kapı süslerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hayal gücünüzde tasarladığınız her ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Kişiye özel olarak yapılan kapı süslerinden, isminizi içeren ya da sevdiğiniz bir söz dizisinin yazılı olduğu tasarımları kullanabilirsiniz. Hatta kapı süsünüzü kendiniz bile yapabilirisiniz.

Kapı süslerinizi kendiniz yapabilirsiniz.
Çiçekler ile süslenmiş kapı süsleri
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here