- Reklam -

Değerlendirme vakti! Atmaya kıyamadığınız eşyalarınız varsa ya da bundan da ne olur ki deyip eskiyen eşyalarınızı bir kenara atıyorsanız bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Ev dekorasyonunda kendin yap fikirleri ile siz de kolayca alternatif ürünler üreterek kendi tarzınızı eşyalarınıza da yansıtabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda kendin yap fikirleri ile derlediğim yazımda neler varmış haydi hep beraber bakalım.

Konserve Kutusundan Kalemlik Yap

Mutfakta kullandığımız ama artık bir işimize yaramayan teneke konserve kutuları harika birer kalemlik kutularına dönüşüyor. Dilediğiniz malzemeyi kullanarak hazırlayabileceğiniz kalemliklerle kendi tarzınızı yansıtmaya ne dersiniz? İster hasırdan yapılmış bir bez kullanarak isterseniz de artık giymediğiniz kıyafetlerinizin kumaşlarını kullanarak birkaç boncuk veya çiçekle süsleyebileceğiniz harika tasarımlar yapabilirsiniz.

Konserve kutusundan kalemlik
Konserve kutusundan kalemlik

Eski Çekmecelerden Raf

Evde kullanmadığınız eski çekmecelerden sıkılmış olabilirsiniz. Onları daha modern ve kullanışlı hale getirmek sizin elinizde. Ev dekorasyonunda kendin yap fikirleri ile eski çekmeceleriniz artık kullanışlı, şık birer raf haline dönüşecek. İhtiyacınız olan şeyler ise eski bir çekmece, birkaç tane oje ve duvara monte etmenizi sağlayacak çivi tabancası. Şimdi kendin yap ve tarzını yansıt.

Eski çekmeceden duvar rafı
Eski çekmeceden duvar rafı

Eski Takılarınızdan Dekoratif Vazo

Kullanmayı unuttuğunuz bir kenarda duran takılarınız ya da kopmuş kolyeleriniz, bileklikleriniz varsa bunları değerlendirmenin tam vakti! Birbirinden şık ve özgün tasarımlarla hazırlayabileceğiniz bu takılar sayesinde vazolarınız artık daha süslü. İhtiyacınız olan şeyler ise eski takılarınız, vazo ve bir de yapıştırıcı. Ev dekorasyonunda kendin yap fikirleri ile harika bir vazo yapmanın tam zamanı.

Takılardan dekoratif vazo
Takılardan dekoratif vazo

Pantolonlarınızı Perde Halkasına Asabilirsiniz

Eğer dolaplarınızda düzeni seviyorsanız, dağınıklık sizin için problem haline geliyorsa bu fikir tam da size göre olabilir. Kotlarınız için bir askılık yapmak istiyorsanız duş perdesi halklarından yararlanabilirsiniz. Halkaları dolabınızdaki askılık borusuna geçirerek kotlarınızın daha düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey ise duş perdesi halkası.

Perde halkasından askılık
Perde halkasından askılık

 

Kendin Yap

Siz de farklı şeylerden hoşlanıyorsanız, eski eşyalarınızı değerlendirmek bir hobi haline geldiyse ev dekorasyonunda kendin yap fikirleri yazımda derlediğim başlıklara bakabilirsiniz. Eskiyen malzemelerinizi kullanışlı hale getirerek evinizde yaratıcı ve özgün tasarımlar yakalayabilirsiniz.

Kendin yap fikirleri
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here