- Reklam -

Evlerde ya da yazlıklarda yaz mevsimini temsil eden dekorasyonlara kavuşmak, doğru seçimler ile aslında çok kolay. Genellikle yazlık evler, yazı temsil eden aksesuarlar ile dekore edilirken kışlık evler ise tam tersi şekilde dekore edilir. Kışın da ev dekorasyonunda yaz esintisi yaratabilirsiniz. Dışarı da hava kışken siz ev dekorasyonunuz ile ruhunuzu ısıtabilir, ruhunuza her mevsim yazı yaşatabilirsiniz.

Yazı evinize taşımak için doğru eşya ve aksesuar seçimi yapmalısınız.

Yazın Ferahlığını Evinize Taşıyın

Yaz mevsimi çok renkli bir mevsim olmasından kaynaklı evleri dekore ederken renkli mobilyalar ve aksesuarlar ile dekore edebilirsiniz. Yaz demek ferahlık demektir. Evlerimizde ferahlığı yaşamak için öncelikle açık renkleri tercih etmeliyiz. Ev dekorasyonun yaz yansımalarının başlıca unsuru renk seçimleridir. Örneğin, duvarlarınızı açık renge boyayıp beyaz ya da krem renkli koltuk kullanıp aksesuarlarınızı canlı renklerde seçebilirsiniz. Tüm renk tonlarını birlikte kullanmak, rengarenk bir dekorasyon elde etmek istiyorsanız da soft renkleri tercih etmelisiniz. Ferahlık demişken, büyük mobilyalar yerine daha küçük ve az yer kaplayan mobilyalar tercih etmelisiniz. Büyük ve alanı tamamen kapatan mobilyalar evinizde ferah bir alan yaratmanızın aksine evinize boğucu bir hava katar.

Doğru renkler ile yaz ferahlığını evinize taşıyın.

Yazı Yansıtan Aksesuarlar

Ev dekorasyonunda yaz esintilerini daha rahat yaşamak istiyorsanız camlarınızı sürekli açık tutup ince perdeler kullanmalısınız. Kalın ve koyu perdeler bu esintileri engeller. Temiz ve ferah hava içeri kadar giremez. Ayrıca camlarınızı açık tutmanız kuş cıvıltıları gibi yaz seslerini de evinizin içerisine taşır. Yazlık mekanları aksesuarlar ile evlerinize taşıyabilirsiniz. Maketten yapılan gemiler, deniz kabukları, deniz ve gün batımı tabloları vb. aksesuarlar ile yazı evinizde her daim hissedebilirsiniz. Tabi ki yazın bu denli renkli olmasını sağlayan çiçekleri unutmamak lazım. Yeşilin en güzel tonunu veren ve çiçeklerin en canlı renkleri ile evlerinizi canlandırabilirsiniz. Sağladıkları hoş kokular ile de rahatlamanızı sağlayacaktır. Tüm bu fikirler ile yaz mevsimini sürekli, her mevsim evinize yansıtabilirsiniz.

Denizin mavisi ile evlerinize ferahlığı sağlayın.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here