- Reklam -

Koltuk örtüleri geçmişten bu yana kullanılan tekstil ürünleridir. Eskiden koltukların kirlenmemesi için kullanılırken; şimdilerde dekorasyon amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Sizler için araştırdığım yazımda; işlevselliğinin yanında artık ev dekorasyonunun tamamlayıcı unsurlarından da biri olan koltuk örtüsü seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları derledim. Öyleyse haydi birlikte bakalım!

Pembe - Beyaz Çizgi Detaylı Koltuk Örtüsü | Ev Tekstil Ürünleri
Pembe – Beyaz Çizgi Detaylı Koltuk Örtüsü | Ev Tekstil Ürünleri

Koltuk Örtüsü Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Koltuk örtüsü seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlardan biri örtünün dekorasyonunuzla uyumlu olup olmadığına bakmak olacaktır. Duvar renklerinizi baz alarak koltuk örtüsü rengine karar verebilirsiniz. Koltuklarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız duvarlarınızdaki renkle zıt bir renk seçerek kontrast bir uyum yakalayabilirsiniz. Bununla birlikte seçeceğiniz kumaşın leke tutmayan özellikte olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece sürekli yıkayarak örtüleri yıpratma sorunundan da kurtulmuş olursunuz. Bir diğer önemli nokta ise koltuk örtüsü seçimi yaparken kaymayan bir kumaş tercih etmelisiniz. Sürekli kayan bir kumaş evinizi dağınık gösterecek ve size de ekstradan zahmet verecektir.

Çiçek Detaylı Koltuk Örtüsü | Ev Tekstil Ürünleri
Çiçek Detaylı Koltuk Örtüsü | Ev Tekstil Ürünleri

Tay Tüyü Koltuk Örtüsü

Tay tüyü kumaşlar su geçirmeyen, leke tutmayan ve yıpranmalara karşı dayanıklı özellikleri sayesinde koltuk örtüsü seçiminde tercih edilen bir tekstil ürünüdür. Kadifemsi ve süet arasında bir dokuya sahip olan tay tüyü kumaşlar, tayların sahip olduğu kıl uzunluğuna eşdeğer olarak üretilirler ve adını da buradan alırlar. Renk ve desenlerinin canlı ve çeşitli olması sebebi ile de koltuk döşemelerinde tercih edilen bir üründür. Ancak leke tutmayan, yıpranmalara karşı dayanaklı olan bu harika kumaşın kayma sorunu vardır. Bu sorunun önüne geçebilmek amacıyla son zamanlarda tay tüyü kumaşların içine kaymaz bir ürün ekleyerek problemi çözmüşlerdir. Kayma sorunundan şikayetçi olanlar için ise alternatif bir çözüm olmuştur.

Tay Tüyü Kumaş Özelliğine Sahip Koltuk Örtüsü | Ev Tekstil Ürünleri
Tay Tüyü Kumaş Özelliğine Sahip Koltuk Örtüsü | Ev Tekstil Ürünleri

Lastikli Koltuk Örtüsü

Lastikli koltuk örtüsü, kayma problemine kesin çözüm olarak üretilen örtüleridir. Kolayca çıkarıp takılabilen ve kaymayan örtüler sayesinde eviniz her zaman derli toplu görünecektir. Lastikli koltuk örtüleri genelde enden ve boydan esneklik özelliğine sahip olduğu için hemen hemen her koltuk için kullanıma uygundur. Lastiğinin zarar görmemesi için yıkama esnasında düşük dereceli programı kullanmanızda fayda vardır.

Lastikli - Kaymaz Koltuk Örtüsü | Ev Tekstil Ürünleri
Lastikli – Kaymaz Koltuk Örtüsü | Ev Tekstil Ürünleri

İstediğiniz renk, desen ve stillere sahip koltuk örtüsü modelleri ile koltuklarınızı değiştirmeden evinize yeni bir hava katabilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here