- Reklam -

Kadınlar için ayakkabı bir ihtiyaçtan çok tutkudur. Her ülkede her millette kadınların bu tutkusu onaylanmıştır. Renk renk, çeşit çeşit ayakkabılara sahip olmayı ister kadınlar. Çizmeler, babetler, stilettolar vb. ayakkabıları saklamak oldukça zordur. E tabi bir de kadınlarda ayakkabı sayısı fazla olunca depolamak daha da zor bir hale gelir. Ayakkabıları saklamak sanıldığı kadar kolay bir konu değildir. Üst üste konulan ayakkabılar, hem temizlik açısından doğru olmazken hem de ayakkabılarınızı ezerek yıpratır. Ayakkabınıza ne kadar özen gösterirseniz o kadar uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

Kadınların vazgeçilmez tutkusudur ayakkabılar.

Peki, bu kadar fazla ayakkabıları nerede, nasıl depolayacağız?

Ayakkabılar için özel olarak tasarlanan ayakkabılık dolapları mevcuttur. Ama söz konusu kadınlar olunca bazen bu ayakkabı dolapları bile yeterli olmuyor. Özellikle kadınların kış aylarında sıkça kullandıkları çizmeler,  2 ya da 3 ayakkabılık yer tuttuğu için tüm ayakkabıları tek bir dolapta saklamak zor olabiliyor. Sizlere vereceğimiz ayakkabı depolama fikirleri ile bu dertten kurtulacaksınız.

Ayakkabılarınızı düzenli şekilde depolayın.

Giyinme Odaları

Geniş bir eve sahipseniz ve evinizde giyinme odanız var ise çok şanslısınız. Giyinme odanızdaki dolapların en alttaki 2 rafını ayakkabılarınız için ayırabilirsiniz. Odanın genellikle 3 tarafı dolaplarla çevrili olduğunu ve bunların en alt 2 rafını ayakkabılarınız için ayırdığınızı düşünürsek bu alanda ayakkabılarınızın çoğunu depolayabilirsiniz. Ya da odadaki dolapların bir tanesi boydan boya raf yaptırıp ayakkabılarınızı o raflara dizebilirsiniz.

Giyinme odasının bir bölümünü ayakkabılarınıza ayırın.

 

Ayakkabı Dolapları

Küçük bir evde yaşıyor ve giyinme odanız yok ise, ayakkabılarınızı yine de düzenli bir şekilde depolayabilirsiniz. Öncelikle en sık kullandığınız ve seyrek, nadiren kullandığınız ayakkabılarınızı ayırın. Antreniz ya da koridorunuza, alanın büyüklüğüne uygun bir ayakkabı dolabı alın. Sık kullandığınız ayakkabıları bu dolapta depolayın. Diğer,  nadiren kullandığınız ayakkabıları ise kutulayarak yatağınızın altına ya da yer var ise gardırobunuzda depolayabilirsiniz.

Her evin olmazsa olmazı ayakkabılıklar.

Dekoratif Kutular

Eğer evinizde ayakkabı dolabı koyacak yeriniz yoksa onun içinde bir fikrimiz var. Ayakkabılarınızı kutuların içerisine koyup, kutuları dekoratif olarak üst üste dizebilirsiniz. Böylelikle hem dekoratif bir hava yaratırken hem de ayakkabılarınızı rahatça depolayabilirsiniz. Ama burada dikkat edilecek önemli nokta, her kutuya delikler açmalısınız ki ayakkabılarınız hava alabilsin ve ayrıca üzerine, içerisinde hangi ayakkabınızın olduğunu anlayacak etiket yapıştırmalısınız böylece istediğiniz ayakkabıya rahatça ulaşabilirsiniz.

Dekoratif kutular ile ayakkabılarınızı düzenleyin.

Merdiven Basamakları Çekmeceleri

Eviniz dubleks bir ev veya evinizin içerisinde merdiven bulunuyor ise, ne ayakkabı dolabına ne de kutulara ihtiyacınız var. Merdiveninizin basamaklarını çekmece olarak dizayn ettirip bu basamak çekmecelerinin içine ayakkabılarınızı yerleştirebilirsiniz. Böylelikle hem yerden tasarruf etmiş hem de ayakkabı düzenini sağlamış olursunuz.

Merdiven basamakları ile evinizde yer açın.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here