- Reklam -

Evde aradığınız hiç bir şeyi bulamıyor musunuz? Eviniz genelde dağınık mı? Hem evde hayatınızı kolaylaştıracak hem de dağınık görünümü ortadan kaldıracak evde depolama fikirleri ile daha toplu ve daha düzenli görünen bir eve sahip olun. Pratik öneriler ve evin farklı alanları için özel ürünler ile evde dağınıklık ve karışıklık sorununu ortadan kaldırın. İşte her evde uygulayabileceğiniz, pratik, düzenli ve ekonomik evde depolama fikirleri

1)Merdiven Altlarını Değerlendirin 

evde-depolama-fikirleri-6

Çok katlı bir eviniz varsa, boşta duran merdiven altlarını birer dolaba ya da yüklüğe dönüştürerek büyük bir dağınıklığı ortadan kaldırın. Çekmeceler, raflar ve çeşitli ev eşyalarınızı saklayabileceğiniz dolaplar ile merdiven altlarını değerlendirerek evde depolama çözümleri yaratın.

2) Mutfak Dolapları İçin Ekstra Raf 

evde-depolama-fikirleri-5

Mutfağınız küçükse ve mutfak eşyalarınız dolaplarda karışık ve düzensiz duruyorsa, onları düzene sokabileceğiniz dolap içi çözümlerden yararlanın. Rafı olmayan dolaplarınız için pratik raf ürünlerinden satın alarak, tencereleri üst üste koymak yerine ayrı ayrı koyarak mutfak dolaplarının içini düzene sokun.

3) Çekmece Düzenleyiciler 

evde-depolama-fikirleri-4

Yatak odanızdaki çekmecelerin içinde aradığınız şeyleri bulmakta zorlanıyorsanız yalnız değilsiniz. Çekmeceler için tasarlanan özel düzenleyiciler ile çekmece içlerinde bölmeler oluşturabilir, yatak odanıza yeniden düzen getirebilirsiniz. Çekmece düzenleyicileri uygun fiyata IKEA mağazasından satın alabilirsiniz.

4) Sandıklı Yataklar Kullanın 

evde-depolama-fikirleri-3

Evdeki yorgan, yastık, nevresim takımlarını gardıropların üzerine koyarak dağınık bir görünüm yaratmak ya da gardırobun içine koyarak sıkışık bir dolap kullanımına sahip olmak yerine, altında sandık bulunan yatakları tercih ederek evin içinde kendinize fazladan depolama alanı yaratın.

5) Duvarlarda Raf Kullanın 

evde-depolama-fikirleri-2

Mutfakta, banyoda, yatak odasında, oturma odasında ya da salonda; evin her alanında duvarlarda raflara ihtiyacınız olacak. Küçük eşyalar, kitaplar ya da çeşitli aksesuarlar için ekstra alan yaratan ve çekmece ve dolap içlerinde gereksiz kalabalığı azaltan rafları büyük yapı marketlerden uygun fiyata satın alabilirsiniz.

6) Kullanmadığınız Köşeleri Dolaba Dönüştürün 

evde-depolama-fikirleri

Büyük bir hole sahipseniz onu değerlendirmeye ne dersiniz? Elektrikli süpürge, dikiş makinesi, ısıtıcı, pervane gibi ev içinde lazım olan ama bir türlü yer bulamayan ev eşyalarını saklamak ve ev içindeki dağınık görünümü ortadan kaldırmak için; evinizin kullanmadığınız köşelerini dolaba dönüştürün. Hem böylece aradığınız her şeyi daha kolay bulacaksınız.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here