- Reklam -

Cam bardaklarınızı, kavanozları şık birer mumluğa dönüştürebilir ya da eski mumluğunuzu süsleyerek yenileyebilirsiniz. Peki, kavanozdan mumluk yapımı ya da eski bardaktan mumluk yapımı gibi diy mumluk fikirleri bu yazımızda…

evde-mumluk-susleme

Küçük cam bardaklarınız ya da eski bir mumluğunuzu simler ile süsleyerek yepyeni ve dekoratif mumluklara dönüştürebilirsiniz. Kırtasiyelerden alabileceğiniz simleri, etrafına yapıştırıcı sürdüğünüz bardağa serpiştirin ve her yeri sim olduktan sonra; salon, balkon ya da bahçe masanızın üzerini bu diy mumluk projeleri ile süsleyin.

evde-mumluk-susleme-2

Büyük boy ve geniş bir mumunuz varsa, ona mutfaktaki tarçınları kullanarak şık ve dekoratif bir mumluk yapabilirsiniz. Mumun etrafını çubuk tarçınlar ile sardıktan ve hasır ip ile bağladıktan sonra yanan mum ile ısınan tarçın ortama çok hoş bir koku yayacak.

evde-mumluk-susleme-3

Eski dantellerinizi değerlendirmeye ne dersiniz? Farklı boylardaki cam kavanozların etrafını bu danteller ile süsleyerek dekoratif mumluklar yaratabilirsiniz. Siyah yerine renkli danteller de kullanabilir, salon, oturma odası ya da balkon dekorasyonunuz için dekoratif aksesuarlar oluşturabilirsiniz.

evde-mumluk-susleme-4

Aksesuar mağazalarında bulabileceğiniz ya da etraftan toplayabileceğiniz ağaç dallarını cam bir bardağın etrafına yapıştırarak yatak odanız için dekoratif ve şık aksesuarlar yapabilirsiniz. Evde mumluk süsleme fikirleri arasında yer alan bu kendin yap projesi, hem ekonomik hem de dekoratif…

evde-mumluk-susleme-5

Salonda sehpanın üzeri için dekoratif ve şık bir aksesuara mı ihtiyacınız var? O halde büyük boy bir tabak ya da dekoratif bir kase ve içerisine dizeceğiniz cevizler ile bunu yaratabilirsiniz. Bazı cevizlerin içini boşaltıp kabukların içine mumlar koyarak salonda hem şık bir mumluk hem de dekoratif bir sehpa aksesuarı elde edebilirsiniz.

evde-mumluk-susleme-6

Züccaciye mağazalarından alacağınız cam kavanozları dekoratif mumluklara dönüştürmeye ne dersiniz? İçerisine kabuklu fındıklar ile zemin oluşturduktan sonra ortasına mumlar koyarak bunları duvardaki çivilere asabilir ve yatak odanızda dekoratif aksesuarlar yaratabilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here