- Reklam -

Dekorasyon ve aksesuar mağazalarında küçücük saksılar için bile astronomik fiyat etiketleri koyuyorlar. Ucuz olanlar da basit durabiliyor. Mağaza mağaza gezip hem ucuz hem de şık bir saksı modeli aramak yerine kendi saksınızı evde kendiniz yapabilirsiniz. İçindeki su bittiğinde çöpe attığınız pet şişesi, yoğurt kabı, eski bir teneke kova, eski bir araba lastiği ve daha birçok ürünü dönüştürerek dekoratif saksılar yaratabilirsiniz. Bir çoğu evde bulunan malzemelerle yapılabilen modern ve yaratıcı saksı tasarımları için evde saksı yapımı fikirleri bu yazımızda…

evde-saksi-yapimi-fikirleri

Çiçekçiden çiçek alırken çiçeğin içinde yer aldığı plastik saksılar hoşunuza gitmiyorsa, çiçeği saksıdan hiç çıkarmadan yepyeni ve dekoratif bir saksı görünümü yaratabilirsiniz; hem de sadece 2 TL’ye satın alabileceğiniz bir mandal paketi ile. Tabi bunun için plastik ve renkli mandalları değil, fotoğraftaki gibi tahta mandalları tercih etmeniz, daha dekoratif ve modern bir görünüm yaratacak.

evde-saksi-yapimi-fikirleri-2

Mandal fikri yerine yine doğal bir görünüm yaratmak için doğal ağaç dallarını kullanarak da dekoratif bir saksı yapabilirsiniz. Dilerseniz saksı parçaları yerine küçük saksılarda tarçın çubuklarını da kullanabilirsiniz. Saksının etrafına lastik geçirerek ya da ip ile bağlayarak tahta parçaların tutunmasını sağlayabilirsiniz. Evde yapacağınız bu dekoratif ve doğal saksı, sevdikleriniz için de şık ve el yapımı bir hediye alternatifi.

evde-saksi-yapimi-fikirleri-3

Plastik bir saksınız varsa, yenisini almak yerine çok daha az bir bütçe harcayarak kesilmiş tahta parçaları satın alabilir ve bu parçaları saksıya yapıştırıcı ile yapıştırarak doğal ve dekoratif bir saksıya dönüştürebilirsiniz.

evde-saksi-yapimi-fikirleri-4

Yoğurt kabından saksı yapma fikrine ne dersiniz? Çöpe atmak üzere olduğunuz kiloluk yoğurt kabını zevkinize göre bir kaplama kağıdı ile kaplayarak mutfak ya da balkonda kullanabileceğiniz dekoratif saksılar yapabilirsiniz.

evde-saksi-yapimi-fikirleri-5

Eski bir cam çaydanlığı yeni bir saksıya dönüştürebilirsiniz.

evde-saksi-yapimi-fikirleri-6

Eğlenceli ve yaratıcı fikirlerle pet şişeleri dekoratif saksılara dönüştürebilirsiniz. Evde saksı yapımı için pet şişelere, hasır iplere ihtiyacınız var. Üzerini nasıl süsleyeceğiniz ise sizin yaratıcılığınıza ve zevkinize kalmış.

evde-saksi-yapimi-fikirleri-7

Bir bahçeniz varsa ve bahçeniz için dekoratif bir saksıya ihtiyacınız varsa, büyük bir kütüğün ortasını oyup toprakla doldurup içerisine çiçekler ekerek dekoratif saksılar yaratabilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here