- Reklam -

Eviniz su basıyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz – özellikle de önceliğiniz ailenizin güvenliği olduğunda doğal bir felaketin ardından. Sigortanızın çıkmasını veya onarım işlemlerini başlatabilmeniz günler olabilir. Profesyonellerin evinizi tamir etmesini beklerken neler yapabileceğinizi ve odaklanacağınız konulara burada bulabilirsiniz.

Daha Fazla Hasar Önlemek

Her şeyden önce, suyun kaynağını kesmeniz  gerekir . Eşyaları ıslak yerden kurtarmaktan önce olayın fotoğrafını çektiğinize dikkat edin. Sonra eşyaları kurtarın…

Su basmanın verdiği zararlar…

  • Size elektrik çarpmasını ve evde yangın çıkarmasını sağlar.
  • Evinize bakteri ve mikropları üremesini sağlar
  • Güvenle yürümeyi zorlaştırır.
  • Evinizin yapısını zayıflatır

Elektrik sigortanızı bulun. Evin gücü kapalı olsa bile tüm güç sigortalarını kapatın.Mülkünüzün dış kısmının görsel bir incelemesini yapın. Çökmüş bir çatı gibi potansiyel tehlike işaretleri arayın. Evin girmenin güvenli olduğundan emin değilseniz içeri girmeyin.

Dava açmak

Hava ile ilgili olmayan sel baskınlarının olduğu zaman selin nedeni ile ilgili detaylı bir araştırma ve belgelerin hazırlanması önemlidir.. Hak talebi, günler veya haftalar sürebilir. Bu nedenle, olabildiğince hızlı bir şekilde başlamanız gerekir. Evin herhangi bir yerinde bırakılan az miktarda su bile önemli hasara neden olabilir. İşte bunun için ödeme yapmanız gerekenler:

  • Su hasarının derecesinin belirlenmesi
  • Döşeme ve değiştirme
  • Kurutma duvarları ve temeli
  • Hasarlı elektrik ve su tesisatı sistemlerinin değiştirilmesi

Sigortanızın, bozulan ve deforme olan tüm eşyaların veya ekipmanların tam olarak değiştirilmesi için ödeme yapamayacağını unutmayın. Alışverişe başlamadan önce sigortacınızdan kapsama alanının ayrıntılarını sorun.

Onarım Sürecine Başla

En erken fırsatta, suyu evden çıkarın.  Varsa bir karter pompası kullanabilir  veya bunu yapmak için bir profesyonellere başvuru yapabilirsiniz. Hasar tespit etmeniz hasarın kapsamını kategorize edene kadar ekipman ya da hizmetler için ödeme yapmaya dikkat edin. Ne kadar küçük olursa olsun, aldığınız her şey için makbuzları saklayın. İstediğiniz son şey, kapsanacağını düşündüğünüz bir faturaya takılmaktır.

Hükümet bölgenizi bir afet bölgesi ilan ederse, onarım hizmetlerine erişim için daha uzun süre beklemek zorunda kalabilirsiniz. Kendinizi evinize gelen kişilere, sigorta şirketinizden gönderildiklerini ve kimliklerini kanıtlamak için dolandırıcılıktan koruyun. Ortak bir aldatmaca tekniği olduğundan, peşin ödeme talep eden kişilere güvenmeyin. Selden sonra ne yapılması gerekli bilgileri sizlere sunduk umarım bu durumdan hızlı bir şekilde kurtulursunuz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here