- Reklam -

Evinizin havasında ufak dokunuşlarla değişiklik yapmaya ne dersiniz? O halde dekorasyonunuza hareket katacak rengarenk kumaş ve motiflerle harmanlanmış köşe yastıkları, sizin de evinize heyecan katsın.

Ev dekorasyonunuzda mobilyalarınız, duvar renkleriniz, halılarınız kadar önemli olan bir diğer dokunuş ise küçük gibi görünen fakat büyük değişimlere etki eden dekoratif yastık ya da diğer adıyla kırlentlerdir. Köşe yastıkları yani kırlentler; kumaşlarına göre, sayılarına göre, renk ve desen seçeneklerine göre sizlere alternatifler oluşturarak, dekorasyonunuzun tamamlayıcısı olacaklardır.

Rengarenk Kumaş Ve Motiflerle Harmanlanmış - Köşe Yastıkları
Rengarenk Kumaş Ve Motiflerle Harmanlanmış – Köşe Yastıkları

Evinizin farklı alanlarında yer verebileceğiniz köşe yastıklarını, oturma odaları ve salonların yanı sıra yatak odaları, çocuk odaları ve mutfaklarda da kullanabilirsiniz. Her alanda kullanıma uygun olan dekoratif yastıkları doğru yerlerde ve doğru şekillerde kullanarak evinizde modern şıklıklar yakalayabilirsiniz.

Evinize Hareket Katan - Köşe Yastıkları - Kırlentler
Evinize Hareket Katan – Köşe Yastıkları – Kırlentler

Kumaşlarına Göre Köşe Yastıkları

Son zamanların trend kumaş desenleri; çiçekli, çizgili, geometrik gibi türlerden oluşmaktadır. Eğer evinizde trend olan şıklığı yakalamak istiyorsanız bu kumaşları tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte köşe yastıklarınızı dokunma hissi uyandıran; goblen, şönil, yün, fitilli kadife gibi dayanaklı kumaşlardan seçebilirsiniz. Gündelik kullanıma uygun olan bu dayanıklı kumaş türlerini evin en sık kullanılan alanı olan oturma odalarında tercih edebilirsiniz. Salonlarınız için ise ipek kumaştan yapılmış kırlentler misafirlerinizi kıskandıracaktır.

Farklı Kumaş, Renk ve Desenlerde-Köşe Yastıkları-Kırlentler
Farklı Kumaş, Renk ve Desenlerde-Köşe Yastıkları-Kırlentler

Sayılarına Göre Köşe Yastıkları

Geleneksel çizgilerden uzaklaşmak istiyorsanız iki köşeye bırakılmış yastıklarınıza birkaç tane daha ekleyebilirsiniz. Bu tür yerleştirmelerde genellikle 3 ya da 5 gibi tek rakamları kullanın. Uyumlu bir yastık kümesi evinizin havasını bir anda değiştirecektir. Fakat evinizin havasını değiştirirken ince çizgiyi farketmeli, koltuklarınızı yastıklara boğmamalısınız. Gereğinden fazla yastık kullanımlarında koltuklardaki oturulacak alanın daralması sizleri ve misafirlerinizi rahatsız edecektir. Eğer geniş koltuklara sahipseniz birkaç büyük yastıkla koltuklarınızı renklendirerek evinize hareket katabilirsiniz.

Farklı Renk ve Desenlerde - Uyumlu Yastık Kümeleri
Farklı Renk ve Desenlerde – Uyumlu Yastık Kümeleri

Renk Ve Desenlerine Göre Köşe Yastıkları

Köşe yastıkları, sunulan seçenekler sayesinde istenilen renk ve desenlerde rahatlıkla temin edilebilmekte. Hobilerinize, zevkinize ve ev dekorasyonunuza uygun kırlentler ile odalarınıza bu minik dokunuşlar ile renk katabilirsiniz. Eğer açık tonlarda koltuklarınız varsa koyu tonlarda yastıklar ile, eğer koyu tonlarda koltuklarınız varsa açık tonlarda yastıklar ile küçük zıtlıklar yaratarak harika görüntüler yakalayabilirsiniz.

Renk ve Desen Seçeneklerine Göre - Köşe Yastıkları - Kırlentler
Renk ve Desen Seçeneklerine Göre – Köşe Yastıkları – Kırlentler

O halde; zevkinize göre tasarlanmış ister çiçek baskılı, ister emojili ya da yazı karakterli, isterseniz de tamamen sade ve soft renklerden oluşmuş yastıklar ile ruhunuz evinizde hayat bulsun.

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here