- Reklam -

Görmediğiniz şey, size zarar verebilir – özellikle siz veya aileniz astım veya alerjiden muzdarip iseniz. Toz, duman, evcil hayvan , polen ve diğer astım ve alerji tetikleyicileri, evinizi sağlıksız bir yer haline getirebilir.

Havadaki parçacıklar ağaç poleni, ot ve ot poleni, küf sporları, toz akarları ve evcil hayvanı da içerebilir. Bunlar astım ve alerji atakları için potansiyel tetikleyicidir. Toz, duman ve bakteriler genellikle 3 mikron veya daha azdır. Bu boyutta, alerjenler akciğerlerinize derinlemesine girebilir çünkü burun ve boğazınız tarafından iyi filtrelenmezler. Neyse ki, evinizin hava kalitesini iyileştirmek için yapabileceğiniz şeyler var. Evinizdeyken arkadaşlarınızın ve ailenizin rahatça nefes almasına yardımcı olmak için bağızı ipuçlarımız var…

 

Evinizde astım ve alerji tetikleyicilerini engellemenin 4 yolu

  1. Toz için temizleyin: Toz tutmayan eşyalar kullanın ve çarşaflarınızı en az haftada bir kez sıcak suda yıkayın.
  2. Sigarayı Bırakın: Havalandırmasız ve dumanlı odalardan ve pasif sigara dumanlarından kaçının.
  3. Ev içi kapıları kapatın: Pencerelerin ve kapıların kapalı tutulması, evinizin içindeki tozların yayılmasını ve hava akışlarından kaynaklı tozların havaya karışmasını engeller.
  4. Bütün bir evi havalandırın: Bir bütün ev havalandırmak havaya karışan ve solunum yollarını olumsuz yönde etkileyen etkenleri arındıracaktır. Bu yüzden ev havalandırmak ortamdaki kirli havayı temiz hava ile değiştirir.

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here